Saç ekimi operasyonlarında kullanılan tekniklerde saçın alınacağı (donör) bölge, enseden saç kökleri alınırken dairesel bir kesi işlemi ile açılmaktadır. Bu işlem el ile manuel olarak yapılırsa, saç kökü iğnesinin dairesel hareket ettirilmesi gerekmektedir ve böylelikle köklerin donör bölgeden alımı sağlanır.
Mikromotor fue cihazı yardımıyla köklerin alımı durumunda ise, cihazın ucunda bulunan iğne sayesinde devamlı dairesel hareket etmesi sağlanır.
Fue cihazı donör bölgeden kök(greft) alımı işleminde doku derinli sabit halde tutularak standart hale getirilmektedir. Bu sayede Mikromotor cihazının her kök alımı işleminde tekrar tekrar ayarlaması gerekmemektedir. Böylelikle Fue tekniği ile saç köklerinin daha hızlı alınabilmesi mümkün olur strattera capsule 40 mg.
Ve Mikromotor Fue cihazı ile gerçekleşen operasyonlarda, saç ekimi için kullanılan iğnelerin ucu kişiye özel ayarlanmaktadır. Ucuna iğneler takılı olan cihaz kafa derisine dönerek girmektedir. Bu teknik yalnızca kafa derisinden kökler alınırken değil, vücudun farklı bölgelerinden kıl kökleri alınırken de kullanılmaktadır. Fue tekniği ile uygulama yapılan bölgede herhangi bir kalıcı yara izi, şişlik veya kanama olmamaktadır.

× Whatsapp Destek