Göğüs Küçültme

göğüs küçültme ameliyatı

GÖĞÜS KÜÇÜLTME

Göğüs küçültme araştırmalarında ülkemizde çok olmasa da dünyada en çok gerçekleşen plastik cerrahi ameliyatıdır. Göğüs kısmı yada meme bölgesinde şekil bozukluğu yaşan bayanlara yapılan bir operasyondur. Burada göğüslerin kadınların en çok ilgilendikleri ve kendilerini de aynı zamanda simgeledikleri uzuvları olduğunu  da göz ardı edemeyiz.

Bütün kadınlar güzel görünümlü göğüslerin sahibi olmak ister fakat herkesin  bu konuda memnunluk derecesi aynı olmamaktadır. Gebelik durumların da aşırı kilo alma ve akabinde vermede göğüs anatomisinde ortaya çıkan bozulmalarda bu operasyon yapılabilir.
Buluğ çağından itibaren gelişmeyen göğüslerde ise küçük göğüslerden şikayet gelmektedir.Bu durumda ise meme büyütme ameliyatı yapılabilmektedir. Fazla büyük göğüs yapılarında ise ortaya çıkan bi takım şikayetler başlar.Örneğin bel ağrısı, baş bölgesinde ağrı, omuzlarda baskı hissi, takılan sütyenlerin fazla baskı yapma sonucunda omuzlarınızda düşüklük ara sıra göğüslerde hissedilen ağrılar sayılabilir.

Hatta bu problem normal yaşantınızı dahi etkileyebilir, spora başlarken özellikle bazı hareketlerde zorluklar yaşanır.

Daha sonra bu durum neredeyse kişisel temizliğinizi yaparken bile zorlamanıza neden olur.Bu durumda kişi göğüs altında zaman zaman hoş olmayan kokular alabilir ve daha kötüsü bu kısımda mantar oluşma ihtimali yüksektir.Bu durumlarda günümüzde çok ilerleyen plastik cerrahi dalı bu problemleri rahatça aşmanıza yardımcı olur.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Fiyatlarıgögüs küçültme

Göğüs küçültme ameliyatları için kişinin reşit olması(18) şarttır.

Ameliyat, göğüsteki fazla dokuların çıkarılmasıyla memenin en başından yapılandırma  ve şekil verme işlemiyle sonuçlandırılır.

Meme estetiği ameliyatında önemli bir husus, göğüs küçültülürken meme başı ve halka kısmının koruma altına alınmasıdır.

Özellikle belirtmek istediğimiz bir diğer olay bu bölgenin çürüme yada kaybedilme riski her göğüs operasyonda mevcuttur. Fakat hekim konusunda ve sağlık kuruluşlarında iyi bir seçim yapmanız halinde bu olası risk çok çok azdır.

Günümüzde göğüs estetiği ameliyatında değişik göğüs boyutunda olan kişilere inferior tekniği uygulanır.Bu teknik sayesinde kişi sadece göğsünü küçülttürmek yada büyülttürmekle kalmaz

istediği göğüs dikliği ve yapısına da  kavuşabilir..

Son olarak  göğüs ameliyatı her kadın için gerekli ya da aynı şekilde olmayabilir.

Çünkü her kadının omuz hizası farklıdır.

Bunun içinde uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

GÖĞÜS ESTETİĞİ AMELİYAT SONRASI

Ameliyat sonrasında kendinize geldiğiniz zaman acı yada ağrı görülmez.Bölgede gerginlik olur bu gayet doğaldır. Göğüslerinizin ameliyat öncesine göre değişik olduğunu hemen fark edersiniz.Göğüs üzerine bu bölgeye baskı yapması açısından özel yapılmış bir bant yapıştırılmıştır.

Operasyondan bir kaç saat  yada bir kaç gün sonra hafif ağrı olabilir, bunu da basit ağrı kesicilerle geçiştirmek mümkündür. Ameliyattan sonra yorgunluk hissi gayet doğaldır ,bu yorgunluk 2 yada 3 gün içerisinde normale döner.Ameliyat sonrasında kendinizi enfeksiyonlardan korumak amaçlı hekiminizin verdiği ilaçları kullanırsınız .

İlk 5 gün ödemlerin ve gerginliğin en çok hissedildiği günlerdir.Bu yüzden ilk 7 gün boyunca dinlenmeniz şarttır . 1 hafta iyi dinlenmiş kişi artık normal yaşantısına dönebilir. İşlem sonrasında hekim tarafından verilen yazılı bilgilere uymanız halinde daha çabuk iyileşeceğinizi unutmayınız.

GÖĞÜSLERİN ESTETİKLEŞME SÜRECİ

Unutmamalıdır ki iki göğüs bölgesinin kendini toparlama yani iyileşme süreci aynı olmadığından orantılarında az da olsa farklılık görülebilir.

Fakat ödemleriniz atıldıkça asimetrik olay düzene girer.Gözünüze ilk başlarda çok da doğal gözükmese de,kendini toparlama süreci bittiğinde gayet doğal bir yapıya sahip olurlar.Ödem nedeniyle ilk etapta  1-5 ay göğüs olduğundan %35 daha büyük olur.Fakat istediğiniz göğüslere kavuşmanız 5-6 ay zamanınızı alır.

 

× Whatsapp Destek