Jinekomasti Ameliyatı

JİNEKOMASTİ AMELİYATI

jinekomasti-ameliyati

Erkeklerde normal memeye göre fazla büyümesi ve bazen sarkmalara kadar giden bayanların göğüslerine benzer
haline gelmesi(jinekomasti)denir. Bu tip göğüslerde kişilerin bluğ çağına gelindiğinde testosteron üretirler ve vücut
anatomilerinde belli bir miktar östrojen (kadınlık hormonu )oluşur ve bu nedenden dolayı dengesizleşirler. Tabi bu durumda illaki bir hastalık sahibisiniz anlamına gelmiyor. Hatta gayet sağlıklıda olabilirsiniz fakat bu problem kişilerde ciddi psikolojik durumlara kadar ilerleyebiliyor. Jinekomasti olan erkeklerde örnek vermek gerekirse yaz aylarını genelde bol gömlekler giyerek geçirmeyi tercih ederler ya da denizde güneşlenmekten biraz kaçınırlar ve tişörtle durmayı tercih ederler. Nedeni oturduklarında göğüs uçları sarkmış olur ve kişi sosyal yaşamdan bir zevk alamaz hale gelir. Fakat günümüzde hızla ilerleye plastik cerrahi operasyonları bunu da basit hale getirmiştir.

Meme büyümesi başladığı anda akabinde sertleşme oluşursa bunun tek çaresi jinekomasti ameliyatıdır. Fakat unutmamak gerekirse artık göğüsler büyüdüğü için bu tip insanlarda göğüs kanseri olma riski de maalesef oluşabilmektedir.

JİNEKOMASTİ AMELİYATI TEDAVİ YOLU

Jinekomasti(meme büyümesi) operasyonlarında genel olarak genel anestezi tercihlerin ön sırasındadır. Fakat bazı kişiler bu uygulamadan kaçınmak istediklerinde hekimlerin uygun görmesi sonucunda sadece göğüs bölgelerine bölgesel anestezide uygulanabilir.

—OPERASYON ŞEKİLERİ—

*GENEL ANESTEZİ:

Genel anestezi durumunda memenin uç kısımlarından alt kısmına doru yarım ay dediğimiz şekilde kesi uygulanır. Çıkarılan meme ucu cerrahi bir işlem sonucunda meme yapısını küçültmek olabildiğince mümkün ve basit bir işlemdir.

*YAĞ ALDIRMA

Diğer tıp dilindeki adı liposuction bu operasyonda meme uçları sarkmışsa bu işlemin yapılması daha uygundur. Bu işlemde jinekosti olan bölge daha şekil alır ve hızlı bir şekilde kendini toplar. Dediğimiz gibi bu yöntemler öncelikle hekimin doğrultusunda daha sağlıklı olacaktır. Bu tip jinekomasti olan erkekler ameliyat öncesi ilk önce kilo vermeye spor yapmaya ve çeşitli ürünleri kullanmaya başlar.
Fakat , sonuç almak neredeyse % 0 dır.

——JİNEKOMASTİ AMELİYATI KİMLER İÇİN UYGUN?——

Çoğu operasyonlarda olduğu gibi 18 yaşını doldurmuş olan kişiler kendi isteği doğrultuda ameliyat olabilirler.

RİSK

Genel olarak bütün ameliyatlarda az da olsa risk vardır. İşte bu yüzden operasyon öncesinde iyi bir checkuptan geçmeniz gerekir. Eğer ki tahlil sonuçlarınız olumlu görüldüğünde işlem sırasında ya da işlem sonrasında neredeyse bu riskleri görmüyoruz bile.

*AMELİYAT ÖNCESİ*

Ameliyattan 20 gün önce kan sulandırıcı ilaçlar, asitli, gazlı, kafeinli ve alkollü içeceklerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Aksi taktir de ameliyat öncesi bulgular iyi çıkmayacağından hekiminiz operasyonu sorgusuz erteler. Buda sizin vakit kaybetmenize neden olur.

*AMELİYAT SONRASI*

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Göğüs ucu aldırma ameliyatı ortalama 60-120 dakika sürebilir. Genelde aynı gün hastaneden doktor gözetimi doğrultusunda evinize dönmek için taburcu işlemi olabilmektedir. Kişi 1 hafta sonra normal hayatına dönebilir fakat ağır egzersiz ve yük taşıma eylemlerinden 2-3 ay uzak durmalıdırlar. İşlem sonrasında takılan korse 1.5 ay artık hasta iyileşmiş olur ve tamamen normal hayatına döner.

JİNEKOMASTİ AMELİYAT SONRASI İZLER OLUŞUR MU?

Jinekomasti ameliyatı sonrası ameliyat izlerinin var olduğu yerlerde kişiden kişiye daha çabuk veya daha hızlı iyileşmeler olabiliyor. ilk altı ay içinde hafif iz kalabiliyor ama yine de çok dikkat edilmediği sürece belli olmaz. Fakat 6 ay sonrasında gözle görülür bir ize rastlanmaz.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları :
Operasyon fiyatları hakkında ilgili birimlerimizden bilgi almak için,0 850 840 6762 den detaylı bilgileri alabilirsiniz.

 

 

× Whatsapp Destek