Kaş Ekimi

kaş ekimiKaş ekimi

Belki de bazı kişilerin ilk kez duymuş olacağı kaş ekimi operasyonu, bu anlamda uygulanabilecek en mantıklı çözüm yoludur. Çünkü kalem, dövme, kalıcı makyaj gibi işlemler doğal yöntemler değildir. Ve doğala yakın bir görüntü de vermemektedir.  Bu nedenle kaş kaybı yaşayan kişilerin doğal bir görünüm elde ederek uygulayabileceği tek çözüm yolu, kaş ekimi operasyonudur.

Peki, Kaş ekimi en çok hangi sebeplerle yapılır?

  •         İzleri kapatmakta: Bazı insanlar yüzlerinin farklı bölgelerinde kalıcı izler taşımaktadır. Mesela, kaşlarında bulunan yara, yanık veya ameliyat sonrası oluşan izleri de kaş ekimi yardımıyla kapatabilmektedirler.
  •         Saç kıran: Birden bire ortaya çıkan kaş dökülmesinin başka bir sebebi de saç kırandır. Özellikle saç, sakal ve kaş bölgelerinde görülmektedir. Saç kıran tedavisi için çeşitli alternatif yöntemler uygulanmaktadır. Fakat bunlar kalıcı bir sonuç vermediği için tek çözüm yolu kaş ekimi olacaktır.
  •         Sıkılaştırmak: Herhangi bir dökülme yaşamayan insanlar da kaş ekimi yaptırabilirler. Bunun nedeni ise daha güzel bir görünüm elde etmek ya da kaşların daha sıkı ve kalın görünmesini istemeleridir. Bunu da, operasyonu gerçekleştirecek doktorunuz ile görüştükten sonra size en uygun olan şeye karar vermek doğru olacaktır.

Kaş Ekimi Yaptırmak zararlı mı?

Bugüne dek kaş nakli operasyonlarında olası bir yan etkiye rastlanmamıştır. Operasyon sonrasında doktorunuz verdiği ilaçlar ve dikkat edilmesi gereken tavsiyeler kaşlarınızın sağlığı için büyük bir önem taşımaktadır.

Kaş ekimi fiyatları

Arama motorlarında maalesef bir rakam bulunamaz Bunun nedeni Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmış olmasıdır. Bu durum sadece kaş ekimi fiyatları değil bütün ameliyat ve estetik operasyonları için de geçerlidir. Tabii burada Ekim işlemi düşünenler için kötü bir durum gözükse de aslında bu sizin için artı bir şeydir.

Nedeni piyasadaki sağlık kuruluşlarının birbirinden fiyat olarak haberdar olmaması ve serbest piyasa olduğu için sizlerde ekim merkezlerini arayarak fiyatı daha aşağıya indirmenize olanak sağlar. Sizlerin de bildiği gibi ülkemizde teknoloji ileri safhada olduğu için istediğiniz sağlık kuruluşunun iletişimini arayarak fotoğraf göndererek fiyatları çok net alabiliyorsunuz.

Ekim merkezlerine fotoğraflarınızı göndermeden önce çözünürlüğü iyi bir araçla yada telefondan çekip göndermeniz doğrultusunda kontrol eden uzmanlar ya da koordinatörler fiyat vermede zorlanmazlar.

Size söylenen fiyatlar genelde kök sayısına göre verilen fiyatlardır yalnız unutulmamalıdır ki verilen kök sayısı hiçbir zaman doğru olmaz .Bunun nedeni, kimi insanların kökleri alındığında, ancak o zaman kaç kök (greft) çıkabileceği söylenir .

Yani verilen kök(greft) sayısı aslında ortalama verilen sayıdır.

Kök alımı sırasında Kimi insanlarda birli ikili üçlü Dörtlü çok nadir de olsa bir Kökten beş tane saç teli gelebilir.Bunu kısaca özetlemek gerekirse gönderdiğiniz fotoğraflara göre bakılarak açıklığa göre fiyat verilmesi daha olumludur. Aksi takdirde operasyon sonrasında yaşanan sıkıntıların başında , telefonda ; bu kadar kök alacağınızı söylemiştiniz fakat siz bu kadar Kök ektiniz gibi tartışmalara maruz kalırsınız.

kaş ekimi fiyatları hakkında sitemizin iletişim bilgilerini kontrol ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizlere verilen fiyatlarda, operasyon öncesinde veya sonrasında ister yurt dışı ister Yurt içinden gelin Transferiniz sizin belirlediğiniz mekandan ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır.

PRP ile Kaş Ekimi Faydaları 

Kaş ekimi operasyonunda uygulanan PRP, ekim tamamlandıktan sonra yaranın iyileşmesini ve kaşların büyüme hızını destekleyen bir yöntemdir.

Nasıl ki çiçekler su ile besleniyorlarsa kaş kökleri de kan ile beslenmektedir. Ve nasıl ki çiçeğe su vermeyince kuruyup ölüyorlarsa, kaş kökleri de yeteri kadar kan ile beslenemezse zamanla zayıflar, incelirler. Bunun sonucunda da kökler ölür ve o bölgede kaş kaybı oluşur.

PRP tedavisindeki amaç da, dökülmekte olan, doğal yapısını ve gücünü kaybetmiş kaş köklerinin tekrar canlandırılması işlemidir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek