PRP Tedavisi

PRP  Tedavisi

prp-tedavi
PRP Tedavi  işlemi kişinin kendi kanındaki doku hücre  yoluyla ilerler. PRP tekniği adı verilen bu uygulamada 8 ya da 10 cc  arasında koldan kan alınarak, çok özel tüplerde(kit) işlem yapılmaktadır. Santrifüş, Yani seri dönüş  adı verilen makineden geçtikten sonra alınan kanın içerisindeki  kırmızı hücre ve beyaz hücreler ayrııştırmaktadır. Tabi Burada önemli olan trombosit kısmının  zenginleştirilmesidir. Dolayısı ile bu durumda PRP saç tedavisi için artık hazır hale gelmiş olur. Doğal kanın içinde milimetre hesabı yapacak olursak ortalama 200.000  adet trombosit bulunur. PRP karışımı içerisinde de bu sayının üç katı fazla Hale gelmesine neden olur. belirttiğiniz ölçülerdeki kan tüplerinde yaklaşık 4 cc prp sıvı hale gelmektedir.

PRP Tedavisi nin  faydaları?

Santrifüş  makinesınde elde edilen  sıvı  saç köklerine  uygulandığında, saçlarda dökülme sorunu tamamen ortadan kalkar. Ayva tüyü dediğimiz saç tellerinde yani incelen zayıflamış tellerde kalınlaşma meydana gelmektedir. PRP Saç tedavisi Ayrıca saç köklerinin beslenmesinde önemli rol oynar.

PRP destekli saç ekimi nedir?

prp-nasil-yapilirSaç ekimi operasyonunda uygulanan PRP, ekim tamamlandıktan sonra yaranın iyileşmesini ve saçların büyüme hızını destekleyen bir yöntemdir. Nasıl ki çiçekler su ile besleniyorlarsa saç kökleri de kan ile beslenmektedir. Ve nasıl ki çiçeğe su vermeyince kuruyup ölüyorlarsa, saç kökleri de yeteri kadar kan ile beslenemezse zamanla zayıflar, incelir ler. Bunun sonucunda da kökler ölür ve o bölgede saç kaybı oluşur.

PRP tedavisindeki amaç da, dökülmekte olan, doğal yapısını ve gücünü kaybetmiş saç köklerinin tekrar canlandırılması işlemidir. PRP işlemi uygulanmış kişilerin saç dökülmelerinde azalma gözlendiği ve uygulama yapılan bölgede saç tellerinin de kalınlaştığı görülmüştür. Saç ekimi operasyonunun sonrasında PRP işlemi uygulanmış kişilerin, yara izleri çok kısa zamanda iyileşmektedir. Operasyon sonrası oluşan kabuklar ve kırmızı noktalar mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yok olmaktadır. Ve ekimi yapılmış köklerin uzamasına da katkı sağlar. Aynı zamanda prp destekli saç ekiminde , ekilen köklerdeki fire oranı daha aza iner.

PRP Tedavisi saç çıkartır mı?

PRP tedavisinde yanlış bilinenlerin başında ve en çok sorulan soruların başında bu başlık gelir. PRP tedavisinde yüksek vaatler asla verilmemelidir. Çünkü amaç burada dökülen saçları durdurmak, saç tellerini kalınlaştırmak ve kökleri beslemektir. PRP tedavisinde birkaç seans uygulandıktan sonra saç telleri  kalınlaştığın dan  dolayı  kişi saçlarında fazlalaşma görüntüsüyle yanılgıya düşer.

PRP tedavisi kaç seans yapılır?

Burada tamamen saç prp-sac-tedavisi-oncesi-sonrasidökülmelerinin sebebini öğrenmek gerekir. Çünkü seans uygulamaları buna göre değişmektedir. PRP nin kaç seans olacağını muayene sonrasında bilgi verilmesi daha sağlıklı olacaktır. Ama seanslarda 3 seansın altında olmamalıdır. En fazla seanslarda 6 seansın yukarısına çıkılmasına gerek yoktur. Ve seanslar haftalık 7 gün ile 10 gün arasında yapılmaktadır.

PRP Tedavisi etkisi ne kadar sürer?

prp  seanslarını bittikten sonra en az 12 ay en fazla 18 ay  kalıcılığı devam eder.
maksimum ay tamamlandıktan sonra tekrar edilmesi gerekebilir. Seanslarınıza  geldiğiniz takdirde prp’nin gözle görülür bir fark yarattığına şahit olabilirsiniz.

PRP Tedavi nin yan etkileri

PRP işleminde tüplerin içine herhangi bir kimyasal madde ya da bir ilaç vs. konulmadığından  bu işlem sadece kişinin kendi kanıyla yapılmasından dolayı herhangi bir yan etki oluşmaz. genellikle bu tip  işlemlerde  hastanın herhangi bir rahatsızlığı şeker kalp tansiyon gibi. var mı diye sorulur. fakat prp işlemi için bunlar sorun teşkil etmez.

PRP Tedavi Tekniği kimler için uygundur?

Saçlarında, kaşlarında, sakallarında her neden sebepte dökülme varsa matlaşma varsa ve tabi cansız görüntüler de yaş sınırı olmadan kadın ve ya erkeklerde uygulamada sıkıntı olmaz.

PRP uygulamasında ağrı olur mu?

prp tedavisi işlem öncesinde bölgeye lokal anestezi uygulandığından dolayı işlem sırasında yada sonrasında bir ağrı, acı ve ya sızı olmaz.

PRP Tedavisi işlemi sonrasında iz kalır mı?

PRP işlemi sırasında herhangi bir Kesici alet kullanılmadığından dolayı uygulanan bölgede herhangi bir iz kalmaz. işlem deri altına uygulandığından dolayı hafif kan akımı görülür bu da 10 15 dakika sürer. taburcu sırasında ise  uygulanan yerde hafif kızarıklıklar meydana gelir fakat bununda süresi 25 dakikadır. hastaneden çıkışta bu işlemi yaptırdığınız kesinlikle anlaşılmaz.

PRP Tedavisi  fiyatları

erkek-prp-sac-tedavi-oncesi-sonrasiSizlerde biliyorsunuz ki her ürünün kalitesi mevcut, aslında bu kalite farkı olması insanların kafasını karıştırmaktan başka bir şey değildir. Her ürün aynı kalitede olsa sadece fiyat sorar ona göre yaptırır yada yaptırmazsınız. fakat kalite farkı olduğunda sadece maddi açıdan değil kafada, acaba hangisi daha kaliteli ,,hangisinden alsam yada yaptırsam ,acaba bu merkezdeki ürün daha mı kaliteli diye soru oluşmaz. Dolayısı ile prp tüplerinde de kalite farkı maalesef bulunmaktadır. eğer ki kitlerin kalitesi düşük ise bu yaptırdığınız işlem hiç bir işe yaramaz.

Nedeni,
TÜRKİYE de bulunan son derece kalitesi düşük ve üzgünüz ki denetimsiz prp kitlerinin bulunmasıdır. Bu tüplerin içinde bulunan jel bütün yararlı etken maddeleri plazma kısmında toplaması gerekiyor. Bununla alakalı çağrı merkezimizi arayıp yada uzmanlarımızı arayıp teknik bilgiye sahip olabilirsiniz.
Fiyat Alın Sizi Arayalım

 

 

× Whatsapp Destek