saç ekimi

SAÇ EKİMİ

saç ekimi sayısıSaç ekimi işlemleri 2017 yılı itibari ile teknolojik alt yapısı sebebi ile çok gelişmiş durumda, sayısızca teknikler çıkmış olmasından dolayı, kişilerin doğuştan yada sonradan saçlarının dökülmesi sebebi ile saç ekim işlemi arayışı bundan 5 sene öncesine kıyasla % 150 artmış durumda. Sizde konumuzu okuyor olmanızdan dolayı bu merak içerisinde iseniz okuduklarınız ile aklınızda ki soruların büyük bir kısmı gitmiş olacaktır. Saç ekimi fiyatları gibi analiz sonucu belirlenecek işlemleri ve cevabını bulamadığınız sorularınızı uzmanlarımıza ücretsiz danışabilirsiniz.

Saç ekimi işlemi nasıl yapılıyor ?

Saç ekimi işlemi: 3 veya 4 hatta bazen çok sayılı graftlerde 5 kişilik bir ekiple, sterilize edilmiş bir hastane ortamında yapılması gerekir. Sırası ile aşağıdaki yazılı işlemler uygulanarak BAŞARILI SAÇ EKİMİ işlemi tamamlanır.
MÜŞTERİ DÜŞÜNCESİ VE ANALİZ
Burada operasyon öncesi hastanın duygularını anlamak gerekir. Neler istediğini zaten teorik olarak bilsek de, operasyondan önce hastanın rahatlatması çok önemli bir unsurdur. Bu hususta hastanın gündelik yaşantısı ve zamanı göz önünde bulundurularak Saç ekimi tekniği belirlenir.

ANESTEZİ ÖNCESİ

Operasyon öncesi fotoğraflar çekilir. Akabinde tıraş makinası ile saçlar 1 numaraya kısaltılır. Operasyon sırasında acı hissedilmemesi için lokal anestezi işlemi uygulanır. Ve artık uzman ekibimizin saç ekimi operasyonunuzu gerçekleştirmesi için hazır haldesiniz dir.

KÖK ALIMI (GREFT ALIMI

Dünyadaki bütün erkeklerde var olan genetik dökülme ve artık ölmüş saç kökleriniz bulunduğu kısımda analiz edilir. Sonrasında mikro cerrahide kullanılan punchların desteğiyle olumlu rakamda saç kökleriniz bu kısımdan alınır.
Alınan kıl kökleri özel sıvı ve solisyonlar yardımıyla bekletilir. Bu bölümde önemli olan nokta dökülmemiş olan bölgeden, ne miktarda sağlıklı ve kırılmamış kıl kökü alındığıdır.

ALIN ÇİZGİSİNİN BELİRLENMESİ

Bu bölümde, kökler alınmadan önce çekilmiş olan fotoğraflarınız incelenir. Estetik açıdan doğal bir görünüm Plastik Cerrahi Merkezikazandırabilmek adına analiz edilir. Sonra alın bölgesindeki ekimin sınırlarını gösteren çizgiler sizlerinde kararını sorarak bu bölüm belirlenir. Önemli olan deneyimli cerrahlar tarafından doğru ALIN ÇİZGİSİ belirlenebilmesi.

KÖKLERİN YERLEŞTİRİLMESİ

Greftler açılan kanallara çok dikkatli bir şekilde yerleştirilir. Bu, büyük özen ve fazlasıyla dikkat isteyen bir işlemdir. Ve ortalama 8-10 saat sürebilir. Hastalarımız bu uzun süren operasyonlarda çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Kimse ortalıkta birer çim adam gibi dolaşmak istemez, saç yönüne göre dikkatli bir ekim yapılması son derece önemlidir.

TABURCU OLMA VE SONRASI

Saç ekimi operasyonu sonrasında saçlarınız özel losyonlar yardımıyla temizlenir. Bu işlem operasyondan 3 gün sonra yapılmaktadır. Bu sebeple, ilk 3 gün hastamızın kendisine hangi konularda dikkat etmesi gerektiğini açıklayan bir bilgilendirme maili yollanmaktadır.

Saçlarım ne kadar sürede çıkar?

Saç ekimi yaptıran kişilerin en çok merak ettikleri sorulardan biridir elbette bu soru.
Saç nakli sonrasında işlem yapılan kısımda oluşan çok az kabuklanmalar her akşam 1 kez saçınızı size verdiğimiz özel şampuan yardımıyla yıkayarak, 5 gün içinde temizlenir.

5. gün sonrasında saç ektirdiğiniz anlaşılması mümkün olmayacaktır.
10 gün sonra, ekilen greftlerin neredeyse hepsi çıkar ve zamanla bir kısmı dökülür ve artık bundan sonra sadece yapmanız gereken beklemek olacaktır.

Ekilen saçların yarısı 6 ay sonra çıkar. Tamamının çıkması için ise 12 ay gerekiyor. 12 ayın sonunda artık saçlarınız ömür boyu sizinle kalıyor.
Tabi bu süreyi kısaltmak istiyorsanız, PRP SAÇ TEDAVİSİ  yöntemini uygulatarak süreyi 6 ay gibi kısa bir zamana indirebilirsiniz. 

Saç ekimi işleminin bir zararı var mı?

Bugüne dek saç nakli operasyonlarında olası bir yan etkiye rastlanmamıştır. Operasyon sonrasında doktorunuz verdiği ilaçlar ve dikkat edilmesi gereken tavsiyeler saçlarınızın sağlığı için büyük bir önem taşımaktadır.

Saç ekimi işlemi size zararı olmadığı gibi aksine yararı vardır.

  • Kişinin özgüveni artması
  • Bir çok sosyal faliyetlere katılarak yaşantısı olumlu yönde ilerlemesi
  • Erkeğin en büyük dış görünüş silahı Saçlarıdır.
  • ve daha saymakla bitmeyecek maddeler de artısını görecektir. 

Saç Ekimi İstanbul

2017 yılı itibari ile hem doktorlarımızın bu alanda gelişmesi hemde teknolojinin ilerlemesinden dolayı sorunsuz saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekimi fiyatları uygun olması ile Dünyanın bir çok ilinden Ülkemizde  saç ekimi estetiği konusunda oldukça başarılı operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple özellikle İstanbul da yaygın bir şekilde gerçekleştirilen saç ekimi operasyonları dünyada da yankı bulmuş durumda. Zira dünyanın çeşitli ülkelerinden saç dökülmesi sorununu yaşayan birçok kişiye, bu konuda ev sahipliği yaptığını gururla söyleyebiliriz.

Kök nakli yapan merkezin önemi nedir?Kök Nakli Yapan Merkez

Saç ekimi işleminin, başarı oranını belirleyen en önemli etkenlerden birincisi, operasyonun gerçekleştirileceği merkezin kalitesidir. Kaliteli bir merkezde gerçekleştirilecek operasyonlar, dolayısıyla kliniğin kurumsal kimliğini belirlemesi açısından da başarılı geçecektir. Ancak saç ekimi yapılacak merkezin önemi yalnızca bununla sınırlı değildir.

Ekimin yapılacağı merkez aynı zamanda bakanlık tarafından denetim ve gözetim altında olmalıdır. Ve bu alanda uzman doktorlarla hizmet vermelidir. Ayrıca hijyenik açıdan uygun bir ortamın oluşturulmuş olması ve buna uygun ameliyat ortamının sağlanmış olması gerekmektedir. Aksi halde operasyon sonrası bazı komplikasyonlar yaşanabilir.

Bu sebeple plastik cerrahi uzmanı veya dermatolog bir uzmana saç ekimi yaptırmanız daha olumlu olacaktır. Sonucunda hayatınızı değişik şekillerde etkileyecek olan böyle bir operasyona kalkışırken, işi şansa bırakmamak ve uzman olmayan, nispeten daha tecrübesiz bir kişiye saç ekimi yaptırmamanız sizin hayrınıza olacaktır. Bu nedenle seçeceğiniz merkezin önemi büyüktür.

Saç klonlama tekniği ve başarı oranı?

sac-klonlama-teknigiSaç dökülmesi problemi yaşayan insanların ilgiyle beklediği klonlama yöntemi, oldukça iyi bir alternatif gibi görünse de yakın bir tarihte gerçekleşmeyeceği düşünülmektedir.
Klonlama yöntemi: alınan tek bir kök ’ten, binlerce kök üretme tekniğidir. Bu nedenle özellikle kıl kökü alınacak bölgede, yeterli sayıda kök bulunmayan kişiler açısından oldukça sevindirici bir çözüm olabilir.

Özellikle son on yılda, tıbbi alanda kaydedilen gelişmeler sonucunda klonlama tekniği de önemli bir yol kat etmiştir. Ve bu yönde araştırma ve geliştirme çalışmaları özellikle İngiltere ve Amerika da hızla sürmektedir.

 

 Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimi fiyatları olarak yazdığımız arama motorlarında maalesef bir rakam bulunamaz Bunun nedeni Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmış olmasıdır.

Bu durum sadece saç ekimi fiyatları değil bütün ameliyat ve estetik operasyonları için de geçerlidir. Tabii burada saç ekimi düşünenler için kötü bir durum gözükse de aslında bu sizin için artı bir şeydir. Nedeni piyasadaki sağlık kuruluşlarının birbirinden fiyat olarak haberdar olmaması ve serbest piyasa olduğu için sizlerde ekim merkezlerini arayarak fiyatı daha aşağıya indirmenize olanak sağlar. Sizlerin de bildiği gibi ülkemizde teknoloji ileri safhada olduğu için istediğiniz sağlık kuruluşunun iletişimini arayarak fotoğraf göndererek fiyatları çok net alabiliyorsunuz.

Ekim merkezlerine fotoğraflarınızı göndermeden önce çözünürlüğü iyi bir araçla yada telefondan çekip göndermeniz doğrultusunda kontrol eden uzmanlar ya da koordinatörler fiyat vermede zorlanmazlar. Size söylenen fiyatlar genelde kök sayısına göre verilen fiyatlardır yalnız unutulmamalıdır ki verilen kök sayısı hiçbir zaman doğru olmaz .Bunun nedeni, kimi insanların kökleri alındığında, ancak o zaman kaç kök (greft) çıkabileceği söylenir .Yani verilen kök(greft) sayısı aslında ortalama verilen sayıdır.

Kök alımı sırasında Kimi insanlarda birli ikili üçlü Dörtlü çok nadir de olsa bir Kökten beş tane saç teli gelebilir.Bunu kısaca özetlemek gerekirse gönderdiğiniz fotoğraflara göre bakılarak açıklığa göre fiyat verilmesi daha olumludur Aksi takdirde operasyon sonrasında yaşanan sıkıntıların başında , telefonda ; bu kadar kök alacağınızı söylemiştiniz fakat siz bu kadar Kök ektiniz gibi tartışmalara maruz kalırsınız.

Saç ekimi fiyatları hakkında sitemizin iletişim bilgilerini kontrol ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

dipnot: Sizlere verilen fiyatlarda, operasyon öncesinde veya sonrasında ister yurt dışı ister Yurt içinden gelin Transferiniz sizin belirlediğiniz mekandan ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır.

Saç Ekiminde Fiyat nasıl Hesaplanır?

Saç ekimi greft hesaplama konusunda en çok merak edilen soru listelerinin başında gelir.  Doğal olarak kişi ne ödeyeceğini baştan bilmek ister. Saç ekimi fiyatları makalemizde belirttiğimiz gibi operasyon sırasında alım yaparken çıkan köklerin sayıları değiştiğinden dolayı greft sayısı  verilmemektedir.  Bundan dolayı gönderdiğiniz fotoğraflara bakarak açıklığa göre fiyat verilmesi daha doğru olur.

Saç Ekiminden Sonra Şişlik Olur Mu?

Geçmiş dönemlerde bu soruyu yüzde bir ihtimalle kişiler sorardı o dönemlerde daha çok saç ektirdikten sonra, gerçekten doğal olacak mı? operasyondan sonra saç ektirdiğimi anlayacaklar mı acaba? daha kötü bir durum mu olacak ?gibi sorularla karşılaşırdık fakat günümüze baktığımızda ülkemiz, estetik cerrahi konularında diğer ülkelere nazaran çok daha gelişmiştir.

Bu aralar en çok sorulan soru ,saç ekimi yaptırdıktan sonra yüzümde şişlik olur mu? ve bu şişlikler ne zaman geçer ?soruları oluyor.
Saç ekimi yaptırmasak da hava alanlarında ,terminallerde ,kalabalığın bol olduğu mekanlarda ve meydanlarda saç ekimi yaptırmış kişilere rastlıyoruz. Ve bazı kimselerin göz altlarında şişme, morarma gibi problemlerde gözümüze takılıyor.
Bunun sebeplerine gelecek olursak ,saç ekimi yaptıracak kişilerin operasyondan önce ne yapması gerektiğini hekimi tarafından ya da uzmanlar tarafından mutlaka bilgilendirilmesi gerektiğini unutmamak lazım.

Örneğin saç ekimi operasyonu olacak kişinin operasyondan 10 gün önce Kan sulandırıcı ilaçlar Gazlı içecekler, kafeinli içecekler ,alkollü içecekler ve hatta kişi, sigara içiyorsa bunu da azaltması gerekir.

Operasyona gelirken kişinin yorgun olmaması ve sekiz saat uykusunu almış hafif bir kahvaltı yaptıktan sonra işleme alındığı takdirde bir sorun teşkil etmez.

Bir diğer sorun saç ekimi düşünen kişilerin herhangi bir rahatsızlığı varsa Örneğin diyabet(şeker) Kalp rahatsızlığı gibi durumlarda kesinlikle hekimine bildirmesi gerekir aksi halde operasyon sırasında fazla kanama meydana gelebilir.

Tabi bu hastalığa sahip olan kişilere saç ekimi yaptıramaz demiyoruz, operasyon öncesinde gerekli tedbirlerin alınması operasyonun daha sağlıklı geçmesine neden olacaktır. Operasyondan sonra takılan bandana nın iki gün takılması gerekir. Bunun nedeni saçlı bölgeye enjekte edilen sıvının yukarıdan aşağıya akmamasına neden olur.

Bu da alın bölgesindeki şişliklerin önlenmesi içindir.Yüzdeki şişlikler operasyon bittikten hemen sonra da olabilir morluklar ise ertesi gün başlayabilir.. bu durumda evinize ya da otelinize bırakıldığınız zamandan itibaren yatakta sırt üstü yatma ya özen göstermelisiniz ve yatakta sağa sola çok sık dönen biriyseniz sağımızda ve solumuzda mutlaka birer yastık bulundurursak dönmenize engel olur Aksi halde sağa veya sola dönerken yastığa fazla baskı yaptığınızdan dolayı, ekilen köklerin yerinden oynamasına hatta dökülmesine neden olur.

Akabinde o bölgede, kan basıncı yükseldiği için şişmesine neden olur.. Ayrıca yastığımız çok yumuşak olmamalıdır hafif yüksek yastıklar seçmeliyiz ki,kafamızda kan basıncı aşırı olduğu takdirde yüz bölgesinde şişmeler meydana gelir.

Diyelim ki göz altınızda alın bölgesinde şişmeler morarmalar oldu, bu durumda ise buz tedavisi uygulamanın size fayda sağlayacağını kesinlikle unutmayın.

Bir diğer husus saç ekimi operasyonundan sonra bol sıvı almanız şişlikler inizin ve morluklar ınızın daha çabuk geçmesine neden olacaktır. Tabii ki uzmanınızın verdiği antibiyotikleri ve diğer ilaçları zamanında aldığınız takdirde iyileşmeniz ve dışarıdan enfeksiyon kapma gibi risklerden korunmuş da olursunuz..

Son sözü söylemek gerekirse burada yapmanız gereken uzmanınızın size verdiği yazılı talimata olduğunuz takdirde şişme morarma gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

 

 

[Düğme id = “” BUTTON_TEXT = “Sizi Arayalım” button_link = “http://trsacekim.com/iletisim/” LINK_OPEN = “_ blank” button_icon = “icon-phone-kare” button_align = “right” button_size = “medium” button_style = “ışık” margin_top = “20” href_title = “”]

[Düğme id = “” BUTTON_TEXT = “Öğren Alın” button_link = “http://trsacekim.com/iletisim/” LINK_OPEN = “_ blank” button_icon = “icon-phone-kare” button_align = “right” button_size = “medium” button_style = “ışık” margin_top = “20” href_title = “”]

İletişim Bilgileri

 

 

2 Sac Ekim Merkezi Saç Ekimi
  1. Harika bir ekip gerçekten çok iyi organize oluyorlar. İlgi alakaları mükemmel. Evimden alıp evime kadar bıraktılar. Ne kadar greft ektilerse adresime de gönderdiler sağolsunlar. Başarılarınız daim olsun.


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SAÇ EKİMİ SONRASI  Saç Ekimi küçük olsa da ciddi bir operasyondur. O yüzden saç ekimi sonrası bazı konularda çok dikkatli davranmak gerekir. Saç Ekiminden sonraki ilk gece çok önemlidir. Özellikle yatarken saçlarımızın  zarar görmeyeceği bir pozisyonda olmasına  özen göstermelidir. İlk … Devamı

Saç ekimi fiyatları Saç ekimi fiyatları olarak yazdığımız arama motorlarında maalesef bir rakam bulunamaz Bunun nedeni Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmış olmasıdır. Bu durum sadece saç ekimi fiyatları değil bütün ameliyat ve estetik operasyonları için de geçerlidir. Tabii burada saç ekimi … Devamı

Ülkemizde özellikle son yıllarda saç ekimi estetiği konusunda oldukça başarılı operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple özellikle İstanbul da yaygın bir şekilde gerçekleştirilen saç ekimi operasyonları dünyada da yankı bulmuş durumda. Zira dünyanın çeşitli ülkelerinden aynı sorunu yaşayan birçok hastaya, bu konuda … Devamı

ÖN GÖRÜŞME VE ANALİZ: Hastalarımız konusunda uzman olan doktorlarımızın yaptığı ilk muayene sonrası saçın analiz işlemi yapılır. Hastanın, bu muayene sonrasında saç ekimi için uygunluğu doktorlarımız tarafından belirlenir GENEL SAĞLIK KONTROLÜ: Saç ekimi operasyonundan birkaç gün öncesinde hastanın genel olarak … Devamı

Saç,sakal,kaş gibi nakli gerçekleştirilen operasyonların doğal görünüme sahip olabilmesi açısından açılan kanalların dökülme yaşanmadan önceki doğal görünümüyle aynı derecedeki açıyla kanal açılması şarttır.          Örneğin saçlar tepeden orantılı bir açı derecesinde ön kısma doğru eğilimlidir.dikkat ettiğinizde tepe kısmınız yelpaze … Devamı

× Whatsapp Destek