ÖN GÖRÜŞME VE ANALİZ: Hastalarımız konusunda uzman olan doktorlarımızın yaptığı ilk muayene sonrası saçın analiz işlemi yapılır. Hastanın, bu muayene sonrasında saç ekimi için uygunluğu doktorlarımız tarafından belirlenir

GENEL SAĞLIK KONTROLÜ: Saç ekimi operasyonundan birkaç gün öncesinde hastanın genel olarak bir sağlık kontrolüne girmesi gerekmektedir. Bunun amacı ise operasyona girmeden önce hastada saç ekimi sırasında risk teşkil edebilecek herhangi bir hastalık olup olmadığını tespit etmektir. Eğer risk teşkil edecek bir durum söz konusu ise önceden tedbir alınmasına yardımcı olur.

LOKAL ANESTEZİ: İçerisindeki ağrı giderici yardımıyla saçlı deriye dikkatli bir şekilde uygulanır strattera dosage. Hastalarımız bu sayede operasyon esnasında herhangi bir acı hissetmemiş olurlar. Ayrıca hastaya, içeriğinde ağrı kesici, antibiyotik ve saç ekimi tamamlandıktan sonra suratının şişme durumunu önleyici ilaçların bulunduğu bir serum bağlanır. Hasta operasyon esnasında bilinci açık olacağı için vaktini gazete, dergi, kitap okuyarak veya tv izleyip, müzik dinleyerek geçirme olanağına da sahiptir.

KÖKLERİN ALIMI: Bu işlem uzman doktorlar yardımıyla yapılan doku testi sonrasında gerçekleşmektedir. Kökler ense ve kulak üstlerinden birer birer Fue motoru yardımıyla büyük bir özenle alınmaktadır. Kaç tane kök taşıdığı belirlendikten sonra özel ısıdaki sıvıya, sayılıp o şekilde yerleştirilmektedir.

KÖKLERİN FOTOĞRAFLANMASI: Kökler, Fue motoru yardımıyla alındıktan sonra bütün köklerin fotoğrafları çekilmektedir. Çekilen bu fotoğraflar daha sonra hastanın arşivinde saklanır. Hasta böylelikle kendisine söylenen sayının kanıtına görsel olarak da sahip olur.

KANAL AÇMA: Kanalların açılması işlemi, en doğal sonucu elde etmek açısından çok önemli bir aşamadır. Kanallar saçsız bölgede eskiden yer almakta olan saçların açıları tespit edilip, aynı yönde açılmalıdır. Böylece ekilen saçlar zaman içerisinde uzadıktan sonra en doğal görüntüyü verirken, tarama kolaylığı da sağlanmış olsun.

KÖKLERİN EKİMİ: Uzman ekibin bir önceki kanal açma işleminden sonra tekli olan köklerin öne, ikili ve üçlü köklerin ise arka tarafa ekilmesi işlemidir. Bu işlem büyük bir konsantrasyon ve özen gerektirmektedir. Ve bu aşamadan sonra saç ekimi operasyonu sonuçlanmış olur.

SAÇ EKİMİNDEN SONRAKİ İLK YIKAMA: Saç ekimi operasyonundan 2 gün sonra ekimin gerçekleştiği merkezde pansuman ve ilk yıkama uzman ekip yardımıyla sağlanmaktadır.
Sonraki süreçte, ilk iki hafta boyunca uzman doktorunuzun önermiş olduğu şampuanla ve ılık suyla yıkanmanız gerekmektedir. Ayrıca kurulamayı da doktorunuzun tavsiye ettiği biçimde yapmaya özen gösteriniz. İki haftalık sürecin sonunda normal şekilde yıkanmaya başlayabilirsiniz.

EKİLEN SAÇLARIN ÇIKMAYA BAŞLAMASI: Ekilen köklerin tamamımın çıkma süresi ortalama 8 aydır. Nadiren de olsa 1 seneyi bulan bir süreçtir. Kökler ekildikten hemen hemen 1 hafta içerisinde tutunurlar ve 3 aylık bir süreçten sonra kendilerini göstermeye başlarlar. Ve 7 ile 10 ay gibi bir süre sonrasında ekim yapılan bölgedeki saçların yaklaşık %97’lik bir kısmı çıkmış olur.

× Whatsapp Destek