Saç Mezoterapisi

saç mezoterapisiSAÇ  MEZOTERAPİSİ

Saç Mezoterapisi,  direkt bir şekilde saç derisinin  orta tabakasına uygulanan tedavi şeklidir. Çok bilinen ve uygulanan bir klinik tedavi yöntemidir. Saç Mezoterapisi işleminde, saçın ihtiyacı olan vitaminler, minareller, proteinler, antioksidanlar, minoxidil, lokal anestezi vs. saçlı deri içine 2-4 mm lik çok ince iğnelerle enjekte edilir. Hücresel metabolizma uyarılır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlanır.Bu işlem özel bir tabanca yardımıyla gerçekleştirilir. Tabancanın içine yerleştirilmiş özel ilaç karışımı tabancaya yerleştirilir ve bilgisayar sayesinde tetiğe her basıldığında ne kadar ilacın  deri altına zerkedileceği ayarlanır.saç mezoterapi

Saç mezoterapisi elle de yapılabilir. Önemli olan mezoterapiyi yapan doktorun tecrübesidir.

Kişinin ihtiyacı ve doktorun değerlendirmesine göre 10 ila 20 seans arasında uygulama yapılır.

Seanslar ortalama 30-40 dakika sürer.Önceleri haftada 1 seans , 4-5  haftadan sonra ise 2 haftada 1 seans şeklinde yapılır.İlk seanslarda seans araları 11 günü sonraki seanslarda ise 22 günü geçmemeli.

Saç Mezoterapisi Kimler İçin Uygundur

mezoterapiErkek-kadın ihtiyaç duyan herkese rahatlıkla uygulanabilir.

Gebelik sonrası görülebilen ani saç dökülmelerinde, metabolik , mevsimsel ya da strese bağlı dökülmelerde uygulandığında hasta çok fayda görmektedir. Özellikle erkek tipi dökülme dediğimiz dökülmeler çok etkilidir.Ancak saç dökülmesinin sebebi genetik ya da hormonal ise bu yöndem destek olarak kullanılır.

Saç Mezoterapisi Sonrası

Mezoterapiden sonta 4-5 saat kadar hasta başını yıkamamalı ,ıslatmamalı ve de herhangi bir ilaç sürmemelidir.

Saç mezoterapisi işlemlerine  başladıktan sonra 5 ila 7 seansda  olumlu değişiklikler görülmeye başlanır. Mezoterapi uygulanan  kişinin ilk olumlu sonuçların görebilmesi için 3 ay kadar beklemesi gerekecektir.

belirttiğimiz teknik hakkında daha fazla bilgiyi uzmanlarımızı arayarak alabilirsiniz..

Saç ekimi ve saç simülasyonu teknikleri hakkında sitemizden bilgi alabilir ve aklınıza takılan soruları uzmanlarımız dan destek alabilirsiniz..

 

× Whatsapp Destek