Saç Simülasyonu

saç simülasyonu

SAÇ SİMÜLASYONU (Mikropigmentasyon)

           Saç Simülasyonu özel olarak üretilmiş tamamen doğal ve bitkisel olan  boyalar, yine özel olarak tasarlanmış aletlerle, mikro iğneler ile  saç derisine minik efektler  şeklinde uygulanır. 2017 yılında Saç simülasyonu hızla artmaktadır.

Bu yüzden Saç Dövmesi de denmektedir.

Saç Simülasyonu, hangi bölgede sorun varsa ister alın bölgesi ister tepe kısmında olsun bunu kamufle eder . Erkeklere olduğu gibi kadınlara da uygulanabilir.Yine tüm cilt tipleri ve renklerine de bu işlem yapılabilir. Tam saç dökülmesi olanlar veya enseden saç kökü alınamayacak durumda olanlar için özellikle bulunmaz bir nimettir.


Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?


Saç simülasyonu nasıl yapılır? sorusu bu bölümle alakalı en çok sorulan soruların başında gelir.

Aslında yapılış aşamaları çok basit gözükse de oldukça titiz çalışılması gereken bir işlem.Nedeni ise bilinçsizce yapılan saç simülasyonu sizin de var olan saç köklerinize zarar verebilmekte.

Yani işlem ufak iğneler yardımıyla yapıldığı için ve sık bir görüntü verildiği için dip dibe olan kökleriniz zarar görebilir.Bunun için yaptıracağınız uzmanı ve sağlık kuruluşunu dikkatli araştırmanız gerekmekte.Saç simülasyonuna başlamadan önce yapılacak olan kişinin saç rengi, tonu çok önemlidir.

Burada dikkat isteyen faktör saç simülasyonu yapılmadan önce saç rengini tutturmak gerekir.Renk eksikliğinde yada fazlalığında bariz farklar olacaktır.İşte bu yüzden bütün bir renk gözükmesi için karışımın yada rengin iyi ayarlanmış olması gerekmektedir.Renk seçildiktin sonra açıklığa uygulanacak alan belirlenir 

.Fakat yapılacak alan belirlenmeden önce kişinin de istekleri dinlenir.Burada önemli olan kişiye aşırı vaat vermek değil işlemin sonrasında nasıl memnun olacağıdır.Uyuşturma özelliği olan kremler saçlı deriye sürülür.Uyuşturma işlemi bittikten sonra küçük iğneler yardımıyla açıklık olan kısımlara uygulanır.İşlemi bir dövme işlemi olarak da düşünebilirsiniz.O yüzden bazı merkezler saç dövmesi olarak da yazabiliyorlar.

Aklınıza gelen soru acaba saç ekimi mi yaptırsam yoksa saç simülasyonu mu yaptırsam diyebilirsiniz.Fakat saç simülasyonu herkes için uygun olmayabiliyor.Burada önemli olan açıklık olan kısmın büyüklüğüdür.Bu konu hakkında da uzmanlarımız sizlere avantaj ve dezavantajları hakkında yardımcı olacaktır.İşlem sırasında herhangi bir acı yada ağrı oluşmamaktadır.Fakat sinek ısırığı şeklinde acılar görülebilir sonuçta ufak ve incede olsa iğne ile yapılıyor.İşlem sırasında örneğin saç ekimi operasyonunda olduğu gibi kanama asla olmuyor. Saç simülasyonu nasıl yapılır konusunda sizlere en açık şekilde yazdık.


Tek cümleyle şöyle diyebiliriz ki önce kremler yardımıyla deri uyuşturuluyor,renkli bitkisel ve doğal boyalar iğnelere çekiliyor deriye yine iğneler yardımıyla uygulanıyor.Daha fazla bilgiye mutlaka ihtiyacınız olacaktır.Sorularınız doğrultusunda ister sağ bölümdeki soru sor kısmımızdan yada çağrı merkezimize numaranızı bırakmanız halinde uzmanlarımız sizlere en hızlı şekilde dönüş sağlayacaktır.

  • Saç ekiminde işlem sonrası yeni saçlarınıza kavuşmak için birkaç ay beklemek gerekebilirken  saç simülasyonunda 3-5 saat gibi kısa bir sürede yeni bir görünüme kavuşmak mümkün.

  • İşlem sırasında anestezik kremler kullanıldığından kişi herhangi bir ağrı sızı hissetmez.

  • İşlemden hemen sonra işinize iş ya da sosyal yaşamınıza hemen dönebilirsiniz.

  • Ortalama  5 yıl kullanım süresi vardır.Kullanılan boyanın kalitesi ,yapan kişinin uzmanlığı kadar  kişinin cilt yapısı ve yaşam tarzına da bağlıdır.

  • Kaşların doldurulmasında ,sakal veya bıyık bölgesindeki seyrekliklerin giderilmesinde , kaza ,ameliyat ve ya genetik sebeplerden oluşan kötü görünümlerin düzeltilmesinde de çok etkilidir.

Saç Simülasyonu Yaptırma Nedenleri?

Saç: Subay tıraşı dediğimiz üç numara kesiminde çok sık görünüm elde edilir.

  • Yaşadığımız kazalar nedeniyle açılan bölgesel alanlarda uygulandığında tamamen kapanmasını sağlar.

  • Önceden yapılan başarısız saç ekimlerinin hatalarının ortadan kalkmasını sağlar.

  • Büyük vaatler verilen saç ekiminden yetersiz bulduğunuz saçlarınıza uygulanarak fazla saç teli görünmesine neden olur.

  • Kaş: Kaşların ara kısımlarına uygulanarak sık görünümüne neden olur. Bölgesel boşluklara yada tamamen kaşı olmayan kişilere uygulanabilir.

  • Sakal: Sakalı az olan kişilere uygulanabilir, bölgesel sakal eksikliğinde işlemin etkisi oldukça güzeldir. Fakat sakalları tamamen kestiğinizde kötü görüntü olacağından önermiyoruz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek