Sakal Ekimi

EthicHair Sakal ve Bıyık Ekimi

EthicHair Sakal  Ekimi

Sakal ekimi

Sakal Ekimi Erkeklerde sakalların dökülmesi farklı sebeplere dayanabilmektedir. Özellikle alerjik rahatsızlıklar, çeşitli cilt hastalıkları ve hormonal dengesizlikler sakal kaybına sebep olan önemli etkenlerdir. Özellikle de testesteron seviyesindeki dengesizliklerden ötürü sakal kaybı yaşanabilmektedir.

Sakal ekimi operasyonu Fue tekniği sayesinde yapılır. Hastanın ense ve kulak arkası bölgesinden alınan köklerin, sakal ekimi için uygulanacak bölgeye lateral slit diye adlandılan teknikle, açılan kanallara mikro pensetler aracılığıyla birer birer ekilir. Operasyon esnasında hastaya lokal anestezi yapıldığı için hiçbir acı hissetmez.

Sakal ekimi nin ardından ekimin yapıldığı bölgede, ekim için kullanılan iğnelerin batırıldığı noktalarda kan pıhtılaşması olduğu için kırmızı bir görüntü oluşur. Yaklaşık 2-3 gün sonra ilk yıkamayla birlikte bu pıhtılar temizlenmiş olur. Ve birkaç günlük uzayan saklınız görünür hale gelir. Ekilmiş olan köklerin, vücut tarafından beslendiğinin bir işareti olarak, kıl diplerinde kanlanmalar ve küçük sivilce benzeri kırmızılıklar görülür.  Bu görüntünün kaybolması yaklaşık 1-2 hafta almaktadır.

Ekim operasyonundan yaklaşık 2 hafta sonra uzamış olan sakalınızı makas yardımıyla kısaltabilirsiniz ya da isterseniz uzatabilirsiniz. Ekilmiş olan köklerin tutması için traş edilmemesi gerekir. Traş için en az 30 günlük bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

  1. günün sonunda ekilmiş olan sakalların bir bölümünde, şok dökülme adı verilen geçici süreli bir dökülme oluşur. Ortalama 5-7 aylık bir süreden sonra dökülen sakalların yerine yenileri çıkmaya başlar. Ekilen kıl köklerinin kalitesi 2 yıllık zaman süreci içinde artışını sürdürür.

Sakal Ekimi ve bıyık ekimi öncesi

 

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Operasyondan önce hasta ve doktorun alacağı ortak kararla lokal anestezi ya da oral sedatif uygulanır. Anestezi işlemi yapıldıktan sonra ise, saç folikülleri alınarak nakledilecek sakal veya bıyık bölgesine küçük kesiler açılarak ekimi sağlanır. Zaman içerisinde ekim yapılan bölgedeki deri, saç foliküllerini asimile etmektedir. Bu operasyon ortalama 1,5 – 2 saat sürebilmektedir. Operasyon, hem sakal hem de bıyık sıklaştırma için aynı şekilde uygulanmaktadır.

 

Sakal ekimi sonrası işime ne zaman dönerim?

Sakal ekimi operasyonundan 1 gün sonra işinize geri dönebilirsiniz fakat yüzünüzde kabuklanmalar olacağı için görüntü açısından kendinizi biraz kötü hissedebilirsiniz .
Fakat  2 – 3 gün sonra ekimin gerçekleştiği merkezde pansuman ve ilk yıkama yapılır. Bu ilk yıkama ile deride oluşmuş kabuklanmalar da temizlenmektedir. Bu işlemden sonra işinizin başına dönebilirsiniz.  Ancak,  geriye çok az bir kabuklanma kalabilir. Her akşam 1 kez sakal bölgenizi size verdiğimiz özel şampuan yardımıyla ve doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde yıkayarak, temizlemeniz gerekmektedir. Ve yaklaşık 1 hafta sonra izler büyük ölçüde yok olur.

 

Sakal ve bıyık ekimi sonrası süreç?

Sakal ve bıyık ekimi sonrası süreç

Operasyondan 1-2 gün sonra, ilk yıkamanın ardından ekilen sakal ve bıyıklar görülmeye başlar.  Bununla birlikte ekim yapılan bölgede kanlanmanın artması ile ekilen kökler beslenmiş olur. Bu görüntünün kaybolması yaklaşık 1-2 hafta almaktadır. Bu esnada ekilen kıl kökleri uzamaya devam eder.

 

Ekim operasyonundan yaklaşık 2 hafta sonra uzamış olan sakal ve bıyıklarınızı makas yardımıyla kısaltabilirsiniz ya da isterseniz uzatabilirsiniz. Ekilmiş olan köklerin tutması için traş edilmemesi gerekir. Traş için en az 30 günlük bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

  1. günün sonunda ekilmiş olan sakal ve bıyıkların bir bölümünde, şok dökülme adı verilen geçici süreli bir dökülme oluşur. Ortalama 5-7 aylık bir süreden sonra dökülen sakalların ve bıyıkların yerine yenileri çıkmaya başlar. Ve ekilen kıl köklerinin kalitesi 2 yıllık zaman süreci içinde artışını sürdürmektedir.

Sakal ve bıyık ekiminin vücuda zararı var mı?

Ameliyathane ortamında gerçekleştirilen sakal ve bıyık ekimi işlemlerinde risk büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır. Sakal ve bıyık ekiminin ardından ekimin yapıldığı bölgede, ekim için kullanılan iğnelerin batırıldığı noktalarda kan pıhtılaşması olduğu için kırmızı bir görüntü oluşur.

Yaklaşık 2-3 gün sonra ilk yıkamayla birlikte bu pıhtılar temizlenmiş olur. Ve birkaç günlük uzayan sakal ve bıyığınız görünür hale gelir. Ekilmiş olan köklerin, vücut tarafından beslendiğinin bir işareti olarak, kıl diplerinde kanlanmalar ve küçük sivilce benzeri kırmızılıklar görülür.  Bu görüntünün kaybolması yaklaşık 1-2 hafta almaktadır.

Bugüne dek sakal ve bıyık ekimi operasyonlarında olası bir yan etkiye rastlanmamıştır. Operasyon sonrasında doktorunuz verdiği ilaçlar ve dikkat edilmesi gereken tavsiyeler sakallarınız ve bıyığınızın sağlığı için büyük bir önem taşımaktadır.

Sakal ve bıyık sıklaştırma Nedir Nasıl Yapılır ?

Sakal, bıyık sıklaştırma işleminde kullanılan kıl kökleri, genelde saç bölgesinden alınmaktadır. Bu saç kökleri ekilen bölgede kalıcı olmaktadır. Ekim işleminden sonra doğal bir görünüm elde etmek için, doğru yönde belirlenmiş bir açıyla köklerin nakil işlemi sağlanmalıdır. Oluşması muhtemel yara izlerini önlemek için küçük kesiler atılarak işlem yapılır.

 

Operasyondan önce hasta ve doktorun alacağı ortak kararla lokal anestezi ya da oral sedatif uygulanır. Anestezi işlemi yapıldıktan sonra ise, saç folikülleri alınarak nakledilecek sakal veya bıyık bölgesine küçük kesiler açılarak ekimi sağlanır. Zaman içerisinde ekim yapılan bölgedeki deri, saç foliküllerini asimile etmektedir. Bu operasyon ortalama 1,5 – 2 saat sürebilmektedir.

 

Operasyon, hem sakal hem de bıyık sıklaştırma için aynı şekilde uygulanmaktadır.

Mümkün olduğunca sıklaştırma yapılmış bölgeye birkaç gün süreyle dokunulmaması gerekmektedir. Bu zaman içerisinde ekim yapılmış alanda kabuklanma görülecektir. Bu oluşan kabuklanmalara dokunmak ve onları koparmaya çalışmaktan kaçınılmalıdır. Olası bir enfeksiyon şüphesi uyandıracak, gereğinden çok morarma ya da iltihaplanma görüldüğü takdirde doktorunuz ile irtibata geçiniz.

Sizde hayal ettiğiniz görünüme kavuşmak için zaman kaybetmeyin. Sakal ekimi Doğru uzman ve klinik hakkında aklınızda soru işaretleri var ise diğer yazılarımıza göz atın.

SAKAL EKİMİ FİYATLARI

uzmanlarımız ile iletişim kurarak saç ekimi, sakal ekimi, kaş ekimi fiyatları için daha detaylı bilgi alabilirsiniz

 


Sakal ekimi Sakal Ekimi Erkeklerde sakalların dökülmesi farklı sebeplere dayanabilmektedir. Özellikle alerjik rahatsızlıklar, çeşitli cilt hastalıkları ve hormonal dengesizlikler sakal kaybına sebep olan önemli etkenlerdir. Özellikle de testesteron seviyesindeki dengesizliklerden ötürü sakal kaybı yaşanabilmektedir.   Sakal ekimi operasyonu Fue tekniği … Devamı

× Whatsapp Destek