Fue Sakal Ekimi

fue sakal ekimiFUE SAKAL EKİMİ

Gerek bu sebeplerden gerekse yüzde oluşmuş herhangi bir yara yanık izini belli etmemek için fue sakal ekimi işlemi sık başvurulan bir yöntem olmaya başlamıştır. Fue saç ekimi ile uygulama yönünden pek bir farkı yoktur.

Vücudun genellikle ense veya boyunun gereksiz yerlerindeki kıl kökleri alınarak yüzün istenilen bölgesine ekim yapılır. Diğer bölgelerden alınan kıllar daha ince ve fazla uzamayan kıllar oldukları için çok muteber değildirler.

Fue sakal ekimi için 3000 civarında kök yeterli olur. Bıyık bölgesi için ise 600-800 kök yeterlidir. Bu rakamlar ekim yapılması istenilen bölgenin açıklığı ve istenilen görünüme göre değişmektedir.tamamen köse olan birisinin ihitayacı ile normalde sakalı olan ama bazı yerlerinde seyreklik olan birinin ihtiyacı olan miktar aynı değildir.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi  saç kökleri iki kulak arasındaki kısımdan alınır ve yüz kısmımız çok narin bir deri olduğu için en ince şekilde kanallar açılır . Kanallar kalın açıldığı taktirde sakal ekimi yaptırdığınız çok bariz anlaşılır.Bunun için çok ince uçlar kullanılır.Kanal açımı bittikten sonra kıl kökleri tek tek ekilir.Saç ekiminde olduğu gibi fue sakal ekiminde de önemli olan kanal açma işlemidir.Kanallara profesyonel bir biçimde yön verilerek açılması gerekir.Bu da sakallarınız uzayınca aşağı doğru uzayıp gitmesine neden olacaktır.Kökler ekilirken sakalın çıkış yönüne göre ekileceğinden istenilen şekilin elde edilmesi gayet kolaydır.

Fue sakal ekimi için en uygun yaş , erkeklerde hormonal gelişimin netleştiği 21-22 yalarından sonrasıdır. Bu yaşlara kadar erleklerdin sakallarının çıkması veya sertleşmesi halen mümkündür. 21-22 yaşına gelmiş birinin sakalları hala çıkmamışsa artık çıkmayacağı kabul edilir ve işlem yapılabilir. Yani net bir alt yaş yoktur. Bu yaştan sonra her yaştaki erkeğe sakal veya bıyık ekimi yapılabilir.

Fue Sakal Ekimi Öncesi

fue tekniğiSakal ekimi yaptıracak kişi eğer birtakım ilaçlar kullanıyorsa bunu mutlaka önmuayenede doktoruna söylemeli . Bu ilaçların kullanımı, aspirin vs gibi kan sulandırıcı ilaçlar , alkol ve sigara kullanımı da yaklaşık 2 hafta öncesinden  bırakılmalı.

Fue Sakal Ekimi Sonrası

Sakal ya da bıyık ekimi sonrasında ekim yapılan yerlere batırılan mikro iğneler sebebiyle kan pıhtılaraı ortaya çıkacaktır.Bu pıhtılar ilk yıkamadan itibaren giderler ve 2-3 yıkamadan sonra tamamen kaybolurlar.

Sakal – bıyık ekimi yapılan yerler 2-3- gün sonra yıkanabilir.

Fue sakal ekimi yapıldıktan 4-6 hafta kadar sonra ekilen kılların büyük bir kısmı veya tamamı dökülebilir.Buna şok dökülme denir. Ancak bu sizi endişelendirmesin. Döküldükten 6-8 ay sonra tekrar çıkmaya başlarlar ve bu çıkan kıllar artık kalıcıdır.

Sakal ekimi sonrası ilk traşınızı yaklaşık 2 hafta sonra olabilirsiniz.

Fue Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ya da bıyık ekiminde fiyatlandırma yapılırken bizim için önemli olan ekim yapılacak alanın açıklığıdır. Kök sayısına göre fiyatlandırıldığında daha sonra verilen fiyatta sapma olabilmektedir. Bu yüzden bu konuda danışmanımızı arayarak en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu için ; 0850 840 67 62            0532 507 42 92

Sizin için hangi tekniğin uygun olduguna karar veremiyor iseniz iletişim bölümün den uzamanlarımız dan danışmanlık alabilirsiniz

diğer işlemlerimize buradan göz atabilirsiniz.

× Whatsapp Destek