Traşsız Saç Ekimi

Traşsız Saç Ekimi

Ülkemizde özellikle son yıllarda saç ekimi estetiği konusunda oldukça başarılı operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple özellikle İstanbul da yaygın bir şekilde gerçekleştirilen saç ekimi operasyonları dünyada da yankı bulmuş durumda. Zira dünyanın çeşitli ülkelerinden aynı sorunu yaşayan birçok hastaya, bu konuda ev sahipliği yaptığını gururla söyleyebiliriz.
İşte tıraşsız saç ekimi de bu başarılı operasyonlardan bir tanesidir. Saç ekimini yaptırmaya niyet eden birçok insanın, saçını kestirmek zorunda olduğunu öğrenmesi bu operasyona yaklaşmamasına neden olmaktadır. Bunun nedeni ise 1 numaraya kesilmiş saçları ile günlük hayatlarında göz önünde olmaktan kaçınmalarıdır diyebiliriz. Çok değil bundan birkaç sene öncesinde klasik yöntem saç ekimi operasyonlarında greftler (saç kökleri) alınırken bölgenin tamamının tıraş edilmesi gerekliydi. Saçlarının bir kısmı tıraş edilmiş şekilde gezmek kimi insanları sosyal hayatlarında rahatsız edebiliyordu. Bu noktada tıraşsız saç ekimi saçların tıraş edilmesine gerek kalmadan ekim operasyonunun gerçekleştirilmesi olanağını sunmasıyla herkes için olumlu bir alternatif getirmiş oldu.

Tıraşsız saç ekimi kimlere uygulanabilir?

Bu operasyonu yaptırmak isteyen hastanın neler istediği uzmanımız ile yapacağı görüşme ile dikkate alınır. Ve hastanın durumu göz önünde bulun durulduktan sonra uzman ekibimiz, hastamız için en faydalı olan kararı verir. Ayrıca bu yöntem klasik saç ekimi operasyonuna göre bir nebze daha uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. O nedenle bu yönteme karar verdiyseniz eğer, operasyonu yaptıracağınız merkezin ve de uzman ekibin iyi araştırılması gerekir.

Tıraşsız saç ekimi nasıl yapılır

Traşsız Saç EkimiNormal bir Fue saç ekimi operasyonunda iki kulak arası kısmındaki saçlar sıfır numara olacak biçimde traş edilmesi gerekmektedir. Fakat bazı insanlar çalıştıkları işlerinde konumları gereği veya başka sebeplerde dolayı saç ekiminde, saçlarının tamamının traş edilmesini istememektedir. Traşsız saç ekimi yöntemi de bu ihtiyaç sonucunda ortaya çıkmıştır.

Bu tekniğin uygulanabilmesi için iki kulak arasındaki saçların uzun olması gerekmektedir. Bu kısımda ortalama 10-15 cm lik alan sıfır numara olacak şekilde traş edilir. Üstte kalan kesilmemiş saçlar ise bu alanı kamufle etmeye yarar.  

Traş edilmiş bu alandan maksimum 1000 ile 1250 civarı kök (greft) alınabilir. Bu nedenledir ki saç nakli yapılacak bölgenin küçük olması gerekir.  Veya 6-12 aylık zaman aralıklarında, saçlarını traş etmeden birkaç seans daha bu işlemin tekrarlanması sonucunda ihtiyaç olan greft sayısına ulaşılır. Yani 4000-5000 kök’e ihtiyaç olan operasyonlarda bu işlem geçersizdir. Bu teknik kadınlara uygulanan yöntem ile aynıdır.

Sonucu nasıl etkiler

Traşsız saç ekimi tekniği, saç kaybı yaşanmış olan alanın büyüklüğüne farklılık gösterir. Örneğin, avuç için çukurumuz kadar olan bir dökülme için ekim işlemi uygulanabilir ve saçların kesilmesine gerek kalmaz.

Saç dökülmesi gerçekleşmiş bölgenin çok daha büyük olması halinde ise saçların tamamının traş edilmesi şu avantajları sağlar.

  •         Estetik bir görüntü elde etmek açısından en etkili sonucu verir.
  •         Operasyon esnasında uzmanların daha detaylı çalışmasına olanak sağlar.
  •         Saçsız bölgede ekim yönünün çok daha rahat görülmesini sağlar.
  •         Hijyenik ve steril ortamın oluşturulmasını kolaylaştırır.

Fue saç ekiminde kanal açma işlemi, çok özenli ve hassas bir çalışma sonuncunda doğru sonuçları da beraberinde getiren en önemli faktör olmaktadır. Özetle, saç ekimi operasyonundan önce saçların traş edilmesi sonuca da etki edecektir ve hastanın faydasına olacaktır.

Traşsız saç ekimi neden tercih edilmeli?

Saç ekimini yaptırmaya niyet eden birçok insanın, saçını kestirmek zorunda olduğunu öğrenmesi bu operasyona yaklaşmamasına neden olmaktadır. Bunun nedeni ise 1 numaraya kesilmiş saçları ile günlük hayatlarında göz önünde olmaktan kaçınmalarıdır diyebiliriz.

Çok değil bundan birkaç sene öncesinde klasik yöntem saç ekimi operasyonlarında greftler (saç kökleri) alınırken bölgenin tamamının tıraş edilmesi gerekliydi. Saçlarının bir kısmı tıraş edilmiş şekilde gezmek kimi insanları sosyal hayatlarında rahatsız edebiliyordu.

Bu noktada tıraşsız saç ekimi saçların tıraş edilmesine gerek kalmadan ekim operasyonunun gerçekleştirilmesi olanağını sunmasıyla herkes için bir alternatif sunmuş oldu.

Traşsız Saç Ekimi Fiyatları klasik yönteme göre değişir mi?

Traşsız Saç Ekimi Fiyatları

Traşsız Saç Ekimi Fiyatları

Değiştirmektedir evet.  Çünkü saçların kesilmesi ya da kesilmemesi nakil yapılacak alan üzerindeki harcanacak zamanı ve emeği çok daha fazla arttırmaktadır. Traş edilmiş olan bölgede çalışmanın avantajına kıyasla, saçların kesilmeden, traşsız ekiminde çok daha zor olmaktadır. Bu nedenle de traşsız saç ekimi tekniğinde fiyatlar, fue saç ekimi tekniğine kıyasla fark göstermektedir.

İyileşme süresi

Genelde saç ekimi operasyonlarından sonra oluşan kalabalıklaşmanın hastaları rahatsız eden bir görüntü olduğu aşikâr.  İşte bu nedenledir ki, ‘traş olmadan saç ekimi yaptırmak mümkün mü?’ gibi bir soruyu beraberinde getirmiştir. Tabi bunun sebebi de sosyal hayata daha çabuk geri dönüş yapma isteğidir. Bu istekten doğan traşsız saç ekimi beraberinde avantaj ve dezavantajlarını da hastalara sunmaktadır.

Hastalar, bu operasyondan sonraki gün işlerinin başına dönebilmektedirler. Saçların tarayış yönüne göre saç ekimi yapılıp yapılmadığı kamufle edilebilmektedir. Yaklaşık 7 gün sonra yara izlerinden ve oluşan kabuklanmalardan geriye iz kalmamaktadır.

Traş olmadan saç ekimi kimler için uygundur

Saç ekimi yaptırma talebi ile gelen hastanın detaylı analizleri yapılır ve uzmanlar tarafından bilgilendirilirler. Operasyondan önce son kararı ise nakil yapılacak alanın ve donör bölgenin analizini yapar uzman vermektedir. Bu noktada

Kuruluşumuz çeşitli mecralarda çok fazla reklam vererek değil de, referans yolu ile başarıyı elde etmek yolunu benimsemiş ve bu yolda birçok olumlu işlere imza atmıştır.

Bunun sonucunda saç ekimine olumsuz biçimde etki edecek durumlarda, hastaya uygun bir ifade ile saçlarının kesilmesi sonuca çok daha pozitif yansıyacağı açıklanır ve yüzden kesilmesi gerektiği anlatılır.

Traşsız saç ekiminin dezavantajları

Normal bir saç ekimi operasyonunda süre, ekim yapılacak kök sayısına ve merkezin teknolojik anlamdaki donanımına göre farklılık göstermektedir. Fakat traşsız saç ekimi, Fue tekniğine göre biraz daha zorlu bir yöntem olması nedeniyle, daha fazla zaman ve emek gerekmektedir. Bu sebeple traşsız saç ekimi tekniğinde ücret, diğer tekniklere göre daha fazladır. Ve bu da, diğer tekniklerle kıyaslandığında traşsız saç ekiminin dezavantajıdır diyebiliriz. 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek