Bacak Germe

bacak germe ameliyatı

BACAK GERME

Bacak germe ameliyatında amaç yaşlılık ya da  sık veya hızlı kilo alıp vermeden kaynaklana sarkma ve buruşuklukların giderilmesidir. Bu deformasyonlar hastadan hastaya değişiklik gösterir.

Bacak germe ameliyatı bazen diğer ameliyatlarla beraber  de yapılabilir.

Bacak Germe Ameliyatı

Genetik özellikler, yağ dokusu  yapısı hastanın olacağı operasyonun boyutunu ve tekniğini belirlemesinde önemli rol oynar . Bu yüzden doktorun yapacağı muayene ve değerlendirme çok önemlidir.

Ameliyat sonrasında oluşacak izin boyutu ve yeri konusunda hasta tam olarak bilgilendirilir. Bacak germe ameliyatlarında yara izi genellikle kasık bölgesinde veya bacağın iç kısmında kalmaktadır.Yara izinin dışarıdan bakıldığında en az görünen yerlerde olması hastanın da bu durumdan rahatsız olmamasını sağlar.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

Ameliyat hastane ortamında ve genel anestezi ile yapılmaktadır. Hasta hiçbir ağrı veya acı hissetmez. Bacağın iç ve arka kısmındaki sarkık deriler ve fazla yağ dokusu alınır.Aynı anda bacağın diğer bölgelerine liposuction da uygulanabilir. Hatta bu durum daha fazla derinin gerilmesi imkanı sağlayacağı için bacağın daha ince görülmesini de sağlar .

Bacak germe ameliyatı yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir ve 1-2 gün kadar da hastanede kalmak gerekmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrasıkalça bacak germe

Ameliyattan sonra hemen korse takılır ve bu korse yaklaşık 1 ay kullanılır.

Hasta 4-5 gün sonra normal günlük faaliyetlerine dönebilir.

10-15  gün içerisinde dikişler alınıp iyileşirler.

Bacak germe ameliyatından sonra yaklaşık 1 ay biraz sıkıntılı ve hafif ağrılı süreç olabilir.Doktorun vereceği ilaçlar bu süreçte bize yardımcı olacağı gibi hasta da hareketlerine dikkat ederek ameliyat yerlerinin fazla gerilip zorlanmasına engel olmalıdır.

Bu bir aylık süreçte spordan da uzak kalınacaktır.

Ameliyat izleri bu 1 aydan sonra yavaş yavaş kaybolmaya başlar ,bir yıl sonra kesi yeri haricinde ameliyatla ilgili hiçbir belirginlik kalmaz.

Bacak germe Ameliyatı fiyatları

Fiyat konusun da sağlık hizmeti olması açısın dan net bir bilgi verilememektedir. Öncelikli olarak iletişim bölümün den uzmanlarımız ile iletişime geçerek aklınız daki sorulara cevap bulun.

Estetik konusunda buradan diğer konularımıza göz atarak farklı düşünceleriniz den kurtulabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek