Boyun Germe Ameliyatı

boyun germeBOYUN GERME

Boyun Germe Ameliyatı Yaşın ilerlemesiyle beraber tüm vücutta olduğu gibi yüzümüzün çeşitli bölgelerinde dolayısıyla boynumuzda da sarkmalar buruşuklar, gevşemeler ortaya çıkmaktadır. Bunda en önemli faktörler yerçekimi, çok sık kilo alıp verme , genetik faktörler sayılabilir.

Boyun ile çene altı  arasındaki açı düzleşerek özellikle profilden kişinin yaşlı görünümüne yol açar.  ‘GIDI’ dediğimiz çene altı  yağ birikintileri de buna eşlik edebilir.

Boyun germe ameliyatı, genellikle yüz germe ameliyatı ile beraber uygulanır. Bazı durumlarda da yüzdeki problem sadece alt yüze aittir, bu durumda sadece boyun germe planlanabilir.

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı uygun donanımlı bir hastanede genelde tam bazen de lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık 3 saat sürer. Ameliyat esnasında cil altında herhangi bir kan birikimini önlemek amacıyla dren yerleştirilir.

Ameliyat esnasında boyun cildi ve kasları ayrılarak yukarıya doğru gerilir, iç dikişlerle sabitlenir. Derideki fazlalıklar kesilerek çıkarılır, sonra tekrar yerine dikilir. Bu şekilde  boyundaki kırışıklıklar ve sarkıklık düzelir. Bu sayede çene açısı belirginleşerek  daha gergin ve  genç bir boyun görünümü elde edilir.

Yaptığımız boyun germe ameliyatlarında boyun germe kesisi, kulak arkasında kaldığından dışarıdan bakıldığında gözle görünür bir iz bırakmaz. Eğer gıdı varsa yani çenenin alt kısmında yağlanma, boyun kaslarında gevşeme, bunlara bağlı sarkma da oluşmuşsa bu bölgeyi de ayrıca düzenlemeli.Buradaki yağlar  ya liposuction ile emerek çıkarılır, ya da çene ucunun hemen altından 2- 3 cm keserek gıdı bölgesine girilir ve yağlar keserek çıkarılır. Daha  sonra  gevşemiş olan boyun kasları da ortaya doğru yaklaştırılarak birbirine dikilir. Bu sayede boyun kasları da sıkılaşmış olur, yağlar da alındığı için daha sonra oluşabilecek sarkma ihtimalinin de önüne geçilmiş olur. En nihayetinde boyun ile çene birbirinden ayrı olarak görünür hale gelir.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesiboyun germe-1

Ameliyattan 2 hafta kadar öncesinden aspirin,kan sulandırıcı,alkol,sigara gibi ilaçların ve iyileşmeyi geciktirebilecek unsurların kullanımının bırakılması gerekir.

Boyun Germe Ameliyatı sonrası

Ameliyat esnasında takılan drenaj yaklaşık 1 gün takılı kalır. Drenaj çıkarıldıktan sonra hasta taburcu edilebilir.

Çene altından yağ yani gıdı alınmışsa buraya yapılan bandaj ise 1 hafta kalmalıdır.

Ameliyat sonrasında hafif bir gerginlik hissi,morarma , ağrı  ve şişlik görülebilir , normaldir. Şişlik birkaç hafta içinde giderek azalır ve 6 ay sonunda normal halini alır.

boyun germe ameliyatı

Morluklar ise kişinin cildine göre 15 güne kadar kaybolur.

Ameliyat  sonrasındaki 2-3 haftalık süreçte de hastadan sigara, alkol kullanmaması istenir.

Operasyon sonrası birkaç ay direk güneş ışınlarından korunulmalıdır.

Detaylı bilgi ve randevu için ; 0850 840 67 62
0532 715 24 66

Aklınız da başka bir sorumu var iletişim bölümünden uzmanlarımıza danışabilirsiniz..

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek