Karın Germe

karın germe ameliyatı ethic hair

KARIN GERME             (KARIN ESTETİĞİ) AMELİYATI

Karın germe ameliyatı , karın bölgesindeki sarkmaları , aşırı yağlanmaları ve çatlakları gidermek ve zayıf karın kaslarını gererek sağlamlaştırmak  amacıyla estetik cerrahlar tarafından yapılan bir operasyon çeşididir.Çok iyi neticeler verdiğinden dolayı çok da tercih edilen bir yöntemdir.

Karın bölgesindeki bu sarkmaların başıca sebepleri hızlı alıp verilen kilolar ve hamilelik sonrası karnın eski haline dönememesidir. Genel vücut ölçüleri normale yakın olan fakat karın bölgesinde perhiz veya spora rağmen giderilemeyen deri ve yağ fazlalıkları olanlar en iyi adaylardır.

Karın Germe Ameliyatı bir zayıflama operasyonu değildir. Aşırı kilolu olup ta bu şekilde kilo vermeyi düşünenler hata ederler.

18 yaşını doldurmuş herkes karın germe ameliyatı olabilir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi ;


karın estetiği

Hastanın ameliyattan önce detaylı bir şekilde muayene edilmesi ve gerekli tetkiklerin yapılması çok önemlidir.

Karın germe ameliyatından en az 2 hafta öncesinde alkol, sigara kullanımı bırakılmalı , yine 2 gün öncesinden cafein li içeceklerden uzak durulmalıdır.

Kalp diyabet veya benzer hastalıklardan dolayı sürekli kullanılan ilaçlar varsa bunlar doktora mutlak surette söylenmeli ona göre kullanımına ara verilmelidir.

Aynı şekilde aspirin tarzı kanı sulandıran ilaçların da bu sürede kullanımı yasaktır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ;

Ameliyat , yapılacak operasyonun büyüklüğüne göre 1 – 4 saat arasında sürmektedir. Genel anestezi altında yapıldığından dolayı hasta herhangi bir ağrı sızı hissetmemektedir.

Karın germe ameliyatları iki farklı şekilde yapılır;

Birincisi ‘mini karın germe’ ki sadece göbek deliği altından sezeryan kesisi dediğimiz alana kadar olan kısımda işlem yapılmasıdır. Bir diğeri ise ‘tam karın germedir’ ki burada tüm karın ve göbekte operasyon yapılır.Hatta burada göbek deliğinin yeri ve şekli bile yeniden tasarlanır….

Ameliyat sonrası ince bir kesi izi kalsa da bu iz bikini bölgesine gizlendiği için sorun teşkil etmemektedir.

Karın germe ameliyatları birçok kere Liposuction ile birlikte yapılmaktadır.
Ameliyat sonrası bir gün hastanede kalınır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası ;

Operasyon sonrası hastaya korse takılır . Korsenin kullanılma süresi karın germe ameliyatının büyüklüğüne ve doktorun belirlemiş olduğu tedavi süresine göre değişmektedir. Ameliyat sonrası görünümün düzgün ve pürüzsüz olmasında korse kullanımı çok önemlidir.

Ameliyat sonrasında ilk günlerde hafif ağrılar ve şişlikler olabilir. Ancak bu ağrılar doktorunuzun vereceği ilaçlar ile kolayca atlatılabilecek cinstendir. Lastik drenler 1-3 gün içerisinde çıkarılır .Dikişler ise 1-3 hafta civarında alınır. İşlerine dönme süresi ise 2-4 hafta civarında değişmektedir. Kendinizi tamamen eski haliniz gibi hissetmeniz için birkaç ay geçmesi gerekecektir.
Karın germe ameliyatı sonrasında oluşan güzel görünümü diyet ve düzenli egzersizlerle çok uzun süre koruyabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu için ; 0850 840 67 62   0532 715 24 66

 

karın germe

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek