Kol Germe

kol germeKOL GERME AMELİYATI

Ön Görüşme :

Öncelikle herkesin bu operasyon için uygun olmadığını bilmeniz gerekir. Bu durumda uzmanınızla telefonda yada yüz yüze görüştüğünüzde uzmanınızın sizleri çok iyi tanıması gerekmektedir. Kol germe ameliyatına girecek kişilerin varsa rahatsızlıkları kilosu da dikkate alınarak analiz yapılması şarttır.

Kol Germe Ameliyatı öncesi:

Her genel anestezi ameliyatlarında  olduğu gibi  kol germe ameliyatında da hastalar operasyon öncesi tahlillerine geldiğinde 6 saat açlık süresiyle gelmektedir. Ve mutlaka ameliyat aşamasında kanamaya neden olan,kanı sulandırıcı ilaçlar ve gıdalar almamalıdırlar.Bunları kısaca sıralamak gerekirse,aspirin,asit içeriği olan bütün içecekler cola,enerji içeceği, kafeinli içecekler ve alkol vs.gibi.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl yapılır?

Kol germe ameliyatında yani  kol bölgesinde çeşitli nedenlerden dolayı biriken fazla yağların çıkarılması işleminde ameliyat,dirsek bölgesinden koltuk altına uzanan bölgeler için yapılır. Eğer ki ameliyata girecek kişinin sarktığı kısım çok fazla değilse,operasyon yalnızca koltuk altı bölümünden yapılır ve çok ufak bir kesi açılarak iç kısma gererek kol germe işlemi yapılmışmış olur. Bu tip operasyonlarda hastada iz durumuna rastlanmaz.

 

Fakat kişide kollarda aşırı bir yağlanma var ise ameliyat süresi 50 dakika ve 3 saat arası uzar.Kol germe ameliyatı sonrasında doktorunuz bu bölgeye korse işlemi uygulayabilir ki bunun bilgisi  operasyon öncesinde hastaya verilir. Verilen korse takma işlemi yaklaşık 1 aya yakın bir sürebilir.Bu süreci atlattığınızda kolda ameliyat nedeniyle oluşan şişlikler ve morluklar da zamanla geçmiş olacaktır.Kesi izlerinin kaybolması en fazla 2 aylık bir süreçtir.

 

Ameliyatdan sonra doktorunuz 1 gün hastanede kalmanızı isteyebilir.Çünkü bu gözetim sürecinde  kontrolünüzü sağlamış olur.Operasyon sonrasında ufak da olsa ağrılar sezebilirsiniz bu durum endişe edilecek durum değildir.Doktorunuzun verdiği ilaçlar sayesinde bu 2 aylık süreçte zorlanılacak bir süre olmadığını hatırlatmak isteriz.

Kol Germe Ameliyatı Yaptıranlar:kol germe ameliyatı

Kol germe estetiği veya ameliyatı yaptıran kişiler kanama ve ödem oluşumunu önlemek amacıyla bu kısma su borusu biçiminde bir madde koyabilirler. Bu uygulamayı en fazla yapacağınız 2 yada 3 gündür.Operasyon sonrasında  mutlaka ilk 2-3 gün kollarınızı biraz yüksekte tutmanız gerekecektir. Zaten ameliyat sonrasında kol bölgenizi saran kauçuk tarzında yumuşak bir bandaj uygulanır. Taburcu olduğunuzda dikişler için merkeze gelmenize gerek kalmaz.Taburcu olanlarda ağrının olmadığı gözlemlenmiştir.

Olsa dahi  bu ağrılar çok hafif derecede olur ve ufak ağrı kesiciler sizleri rahatlatmaya yeterli olacaktır. Operasyondan sonra ilk 1.5 hafta ağır egzersizlerden uzak durunuz. 2 hafta sonra günlük ev işlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer kol kullanılmayan bir spor yapacaksanız 3 hafta bekleyip sporunuza devam edebilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı istanbul :

Diğer şehirlere nazaran nüfusun fazla bulunan kısmı istanbul olunca,tabi ki estetik merkezlerin çoğunluğunda istanbul da olmak zorunda. Tabi bu merkezlerin hepsinde kol germe ameliyatını gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz anlamına gelmiyor. Merdiven altı kurumların veya  denetimsiz bir işletmeye denk geldiğiniz zaman sonuçları maalesef hüsranla bitiyor.

Bunun için yaptıracağınız sağlık kuruluşunu ve doktorunuzu iyi seçmelisiniz. Tamamen ticari zihniyetle kurulmuş olan ve hastanın sağlığını ön planda tutmayan işletmelerden sakınmak gerekir.

 

Kol Germe Ameliyat Fiyatı ;

 

Açık konuşmak gerekirse internet üzerinden bu tip ve bunlara benzer fiyat araştırmalarında önünüze net bir fiyat gelmez. Bunun nedeni sağlık bakanlığı tarafından internet üzerinde firmaların haksız rekabetine karşı koymak için yasaklanmıştır. Gerçi günümüzde fiyat almak da zor değil.Whatsapp üzerinden de çok net fiyat almanız mümkün.

Fiyat belirlenirken kişinin yaşı ve kol kısmına uygulanacak operasyonlara göre fiyat verilmektedir.Kol germe ameliyat fiyatları yada uzmanınızdan detaylı bilgi almak için, İletişim bölümün den irtibata geçebilirsiniz…

 

× Whatsapp Destek