Vajina Daraltma(Vajinoplasti)

Vajina Daraltma(Vajinoplasti) Ameliyatı

Ethic Hair Vajina Daraltma vajinoplasti Emeliyatı

Ethic Hair Vajina Daraltma vajinoplasti Emeliyatı

Vajina küçültme ve daraltma ameliyatı jinekoloji doktorları yada plastik cerrahi doktorları tarafından yapılmakta. Fakat burada hangisinden daha çok memnun kalırım diyorsanız tabi ki plastik cerrahlar olur. Nedeni ise bütün estetik ameliyatlarında genelde bu doktorların bulunmasından kaynaklanır. Vajinoplasti,vajina daraltma operasyonları cerrahi bir girişimdir. Kadınlarda özellikle yoğun araştırmalara ve yaptırımlara neden olan bu operasyon ülkemizde de yoğun ilgi görmekte.

  • Vajinoplasti nedir?

Kadınlarda vajina bölgesinin bollaşması yani gevmesi durumunda,cinsel ilişki sırasında tatminsizlik meydana gelmektedir. Ve bu durum sadece erkeklerde olmamakla beraber bayanlarda da aynı etkiyi yaratmaktadır. Özetlemek gerekirse partnerlerin cinsel hayatı çok önemli olduğundan vajina genişliği bu estetik operasyonla son bulur.

  • Vajina Daraltma Neden Yapılır?

* Cinsellikte tatminsizlik:

Vajinoplasti ameliyatı yaptıran kadınlarda cinsel ilişki sırasında özgüven de olduklarını ve ruh hallerinin gayet iyi durumda olduklarını söylerler. Vajina sıklığını beraberinde getiren vajina daraltma ameliyatı partnerler de cinsel duyguların ön planda olduğu anlarda erkek ve kadında haz yukarı seviyelerde olmuştur. Tabi bu durumda eşlerin ilişki durumları bir çok yönden olumlu kılar.

*Cinsel ilişkide Vajinadan Ses Gelmesi:

Cinsel ilişkide ortaya çıkan sesler her iki tarafında konsantrasyon un bozulmasına ve orgazmı etkiledi görülür. Sarkmış, gevşemiş ve özelliğini kaybetmiş vajinada  bu problemler çıkabilir. vajinoplasti ameliyatı ile bu sıkıntılı sesler ortadan kalkmaktadır.

*İlişki Sırasında Ağrı Oluyor:

Burada normal doğum yapan kadınların  gevşeyen hatta sarkan vajinanın, ameliyat sonrasında ağrının ortadan kalkması ve gözle görülür bir farkı ortaya çıkarmaktadır. Vajina daraltma ameliyatı sonrasında bu ağrılı ilişkilerde son bulmaktadır.

*Cinsel İlişkide Özgüven:

Etik Saç Vajinoplasti İlişki Estetik açıdan yada yukarıda ki sorunları yaşayan kadınlarda her zaman özgüven eksikliğini yaşadıklarını ve psikolojilerinin  bozulmasına neden olduklarını dile getirirler. En önemlisi evliliklerinde boşanma noktasına kadar geldiklerini de söyleyebiliyorlar. Vajina daraltma ameliyatı sonrasında takip edilen eşlerde bu problemlerin hepsi ortadan kalktığını net ifade de bulunmuşlardır.

  • Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl yapılır?

Anestezi ve ameliyatın zamanı

Son zamanlarda en çok yapılan vajina daraltma ameliyatını plastik cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır. Genellikle lokal anestezi tercih edilir. Fakat kişinin istediği genel anestezi ise bir sorun teşkil etmez. Operasyon süresi ortalama 45 dakikadır. Bölgesel anestezi olacak olan kişiler vajina daraltma ameliyatına gelmeden önce  hastanemize mutlaka hafif tok olacak şekilde gelmeleri tercih edilir. Genel anestezi olacak kişilerde kesinlikle 12 saatlik açlıkla gelmeleri önemlidir.

*Vajina Daraltma Operasyonu

Vajina daraltmada bölgenin başlangıç kısmından iç kısma doğru 4 cm lik bir bölüm genel olarak daralmış olur. Çap olarak 2 cm daralan vajine içeriden atılan gizli dikiş sayesinde dışarıdan bakıldığında gözükmez.

*Haz Alma Etkisi Ne Derece Olur?

Bilindiği üzere kadın cinsiyetinde zevk almayı sağlayan organ klitoris dir. Vajina daraltma ameliyatı olan kişilerin ilişki sırasında penis bu bölgeye daha fazla dokunarak zevk almayı daha basit hale getirir. Erkek cinsiyetlerinde ise girilen vajinada ne kadar dar ise orgazm olmaları o kadar kolaydır. Tabi altta yatan başka nedenler yoksa cinsel isteksizlik, cinsel iktidarsızlık gibi, fakat bu gibi durumlar varsa da vajina daraltma ameliyatı olan kişilerde bu problemlerin giderildiği de gözlemlenmiştir.

*Vajina Daraltma Ameliyat Riskleri

Ethic Hair Vajinoplasti Ameliyatı riskleri

Ethic Hair Vajinoplasti Ameliyatı riskleri

Plastik cerrahlar yada jinekologlar tarafından yapılan ve mutlaka ameliyathane odasında olduğu taktirde kanamanın ve enfeksiyon kapma olasılığı neredeyse yok derecededir. Tabi burada önemli bir detaya değinecek olursak sadece doktor olması yetmez vajina  yapısını her şekilde iyi bilecek ve bu tip operasyonlara çok girmiş olan doktoru da bulmanız gerekmektedir. Eğer doğru doktoru bulamadığınızda unutmayın ki vajina kısmınız olması gerekenden daha fazla olursa ilişki sırasında orgazm haricinde acı çekmenize neden olur.

*Operasyon Sonrası Taburcu

Vajinoplasti operasyonu olan kişiler genital bölgelerine temizlik açısından son derece önem göstermelidir, atılan dikişlerin pansuman kısımlarında taviz göstermemelidirler. Tabi en önemlisi doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli ve eksiksiz kullanmaları gerekir. Ve mutlaka ameliyat sonrası size verilen yada gönderilen mail kısmında doktorunuzun önerilerini de yerine getirmeniz gerekmektedir.

*Peki İyileşme Süresi Nedir?

Vajina daraltma ameliyatı sonrasında iki haftalık bir süre sonrasında yapılan iç dikişler kendi kendine düşer. Yani bunun için tekrar merkeze yada doktorunuza görünmenin bir mantığı yok.1 aylık süre sonrasında atılan dikiş yerlerinde herhangi bir ize rastlanmaz. Zaten bu süre sonunda farklı bir doktora muayene dahi olsanız vajina daraltma ameliyat olduğunuz anlaşılmaz. Bütün önerileri yerine getirmeniz dahilinde ve 45 gün ilişkiye girmediğiniz takdirde zaten iyileşmiş olursunuz.

*Operasyon Sonrasında Genişleme

Bu sorunun cevabı mantık olarak açık aslında, doğru doktor, doğru teknikte operasyon olduğunuz taktir de seneler sonra ancak bu olabilir. Fakat yanlış bir operasyon sonucunda bu süreç neredeyse 6 aylık bir dönemden sonra tekrar operasyon için yeni bir doktor arayışı içerisinde olabilirsiniz.

Yurt Dışı ve Şehir Dışından Gelecek Hastalarımız İçin

Öncelikle çağrı merkezi birimlerimizden bayan arkadaşlarımızla görüşerek randevu için ön kayıt yaptırıyorsunuz. yada mesaj kısmından formu doldurarak en kısa sürede aranmayı bekleyebilirsiniz. İsteğe göre bayan jinekolog, bayan plastik cerrah tercihiniz olabilir…

ÇAĞRI MERKEZİ: 0850 840 67 62  –  0850 304 36 34
SORULARINIZ İÇİN: 0 532 715 24 66

× Whatsapp Destek