DUDAK DOLGUSU

Dudak-Dolgusu

Ethic Hair Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Son yıllarda özellikle bayanların son modası haline gelmesiyle günümüzün erkekleri de pek geride kalmadığını da belirtmek isteriz. Buradan anlaşılacağı gibi estetik sadece kadınları değil erkekleri de ilgilendiren bir durum haline geldi.
Bir çok tedavilerde de kullanılan hyalüronik asit ve jeller yardımıyla dudakları kalınlaştırmakta ve şekil vermekte üstün kolaylıklar sağlıyor. Dolgu maddesinde ki etken sadece dudak bölgesi değil yüzünüzdeki  kırışıklıklar, çöküntüler ,izler ve çukurların da yok olmasında büyük rol oynuyor. Aynı zamanda eklem bölgelerinde ki ağrıların giderilmesinde etken maddedir.

Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik asit bütün vücudumuzda yer alan bağ hücrelerinin temel yapı maddesidir. Daha açık olmak gerekirse cildimizde ki parlaklık, canlılık, nem oranı, sıkılık, renk faktörünü sağlayan hyalüronik dediğimiz asit etkenleridir.
Örneğin bebek çağında olan çocukların cilt yapısında bol miktarda bu asit mevcuttur. Vücudun genelde sinir hücrelerinde bulunur. Ayrıca gözlerimizde bulunan vitröz sıvısında ve sert olmayan dokularda bulunur. Zamanla yüzümüze yansıyan kırışıklıklar işte bu değerli asidin kaybolmasından kaynaklanır. Gelin başlıca yararlarını sizler için sıralayalım…

Hyaluronik Asidin  Faydaları

1-Cildimize verdiği canlılık sayesinde daha parlak ve renk bakımından aynı zamanda kırışıklıkların giderilmesine.
2-Cildin kuru ve mat görünmesini önler.
3-Ciltteki sivilce izlerini azaltmaya yönelik faydası vardır.
4-Hücrelerin yenilenmesini sağlar.
5-Yıpranmış olan cilde hacim kazandırır.

Bu sadece bir kaç örnektir aynı zaman da romatizma ve görme duyularına da iyi geldiği bilinir. Cildiniz için aldığınız
çoğu ürünlerde içindeki maddeler de hyaluronik asidi mutlaka okursunuz. Fakat kremler yüzeysel olarak işlem gördüğü için faydası geçici olur. İşlem deri altına uygulandığında ise üzün süreli faydasını görmüş olursunuz.dudak-dolgusu-icin-hangi-yontemler

Dolgu Uygulama Bölgeleri

Dudak kalınlaştırma ve şekillendirmeler de
*Yüz bölgelerinde çukurlarda akne izlerinde
*Alın çizgilerinin giderilmesinde
*İki dudak kenarlarında ki büzülmeler de
*Burun kenarlarında ki uzun çizgilerde
*Çene ve ağız kısımlarında ki çukurlarda

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerde en çok merak edilen soru, işlem sırasında acı olur mu?
Öncelikle unutmayın ki hiç acısız bir estetik istiyorsanız bunu ancak genel anestezi altında yaptırmak gerekir. Bu tür ufak işlemlerde kremler sayesinde damar kanalları uyuşturulur işlem de sizler az da olsa acı hissedersiniz. İşlem sonrasında herkesin dediği söz bu “kadar olur“ sözü dür..
İkinci can alıcı soruda dudak dolgusunun bir zararı var mıdır? Bu soru da sitemizin başında da belirttiğimiz gibi bir çok bölgelere faydası vardır. Ve dudak dolgusunu yaptıran kişiler dolguları bittikten sonra tekrar yaptırmışlardır.

Kalıcı Dudak Dolgusu

Kalıcı dudak dolgusu yapımlarında kişilere yüksek vaatler verildiğini lütfen unutmayın. Bu konuda maalesef ticari amaçla düşünen bir çok merkezler mevcut. Eğer siz bir sağlık kuruluşu iseniz mutlaka işlem yaptıracak kişilere bu işlemin avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi vermek zorundasınız. Evet kalıcı dudak dolguları yaptıran ve memnun olan bir çok kişi var. Fakat unutmayın ki bir çok kişide mutsuz.

Şöyle düşünün bir çok güzellik salonları var fakat, her salon istediğiniz makyajı tam olarak yapamaz yada istediğiniz kesimi yapamaz. O yüzden ilk kez kalıcı dudak dolgularında yada silikonlarda eğer istediğiniz ölçü yapılamaz ise artık geri dönüşü olmuyor. Ancak belli bir süre sonra kendi halinize kavuşabiliyorsunuz. O süre sonrasına kadar sizin özgüven sarsılmış oluyor ve psikolojik olarak kendinizi kötü hissediyorsunuz. Bunun için dolgularınızı 6-8 ay olanını tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

dudak-dolgusu-fiyatlariDudak Dolgusu Fiyatları

Arama motorlarında yazdığınız dudak dolgusu fiyatları maalesef bir sonuç göstermemektedir. Bunun nedeni, sağlık bakanlığının site üzerinden fiyat sağlanması haksız rekabet doğurmasından dır. Dudak dolgusu fiyatları tek dudak yada çift dudak olmasına ve istenilen kalınlığa göre fiyatlar değişmektedir. Bunun için çağrı merkezimizden yada genel koordinatörlerden fiyat ve işlem için hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.


 

× Whatsapp Destek