Göz Kapağı Estetiği

göz kapagı estetigiGÖZ  KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz Kapağı Estetiği alt ve üst kapaklarda oluşmuş olan deformasyonun operasyonla gİderilmesi işlemidir. Deformasyondan kasıt göz kapaklarındaki torbalanmış olan yağlar,deri ve kas fazlalıklarıdır.

Göz kapağı estetiği işlemi geçiren bir kişi başka işlemlerde olduğu gibi bunu gizleme ihtiyacı hissetmez. Çünkü göz kapağı estetiği operasyonu herhangi bir risk taşımayan, kolayca yapılabilen , etkileyici  sonuçlar ortaya koyan göz çevresi gençleştirme operasyonudur.

Göz Kapağı Estetiği’nin Bozulma Nedenleri ;

Göz ve çevresi insanın yüzünde en çok dikkat çeken bölgelerdendir.Yaşın ilerlemesi kendisini en çok bu bölgede gösterir. İnce ve hareketli yapısı gereği göz kapaklarında ilerleyen yaşlarda buruşma veya torbalaşma kaçınılmazdır.Bunun miktarı ve şekli  kişiden kişiye değişir. Genetik yapı,çevre faktörleri,alkol ve sigara kullanımı , uyku düzeni ,yaşın ilerleme miktarı , kendine bakım bu deformasyonların miktarında etken rol oynarlar.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Yaşlarda Yapılmalıdır ;

Göz kapağı estetiği için en uygun yaş aralığı 35-70 dir. Yapısal ve genetik nedenlerden ötürü bir deformasyon sözkonusu ise operasyon yaşı 20 ye kadar inebilmektedir. Doğustan göz kapaklarında problem olan çocuklar ise 6 yaşına kadar operasyon olmalıdırlar.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler ;

göz kapagı ameliyatıAmeliyat olacak kişi mutlaka muayene olmalıdır.

Muayene neticesinde operasyonun nasıl hangi yöntemle yapılacağına karar verilir.Kişinin herhangi bir kalp,tansiyon ,diyabetle ilgili herhangi bir rahatsızlığı varsa göz kapağı estetiği ameliyatı  doktorların izni ile yapılır.
Tüm diğer ameliyatlarda olduğu gibi göz kapağı estetiği ameliyatına gelmeden en az 1 hafta evvel kan sulandırıcı ilaçları,aspirini,alkolu ve sigarayı bırakmalı. Bunlar operasyon sırasındaki kanamayı arttırabilir ve operasyon sonrası iyileşme sürecini geciktirebilirler.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır ;

Alt veya üst kapak için yapılacak olan göz kapağı estetiği ameliyatı , lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.Operasyon yapılacak işlemin boyutuna göre 1-3 saat sürebilir. Hasta operasyon müddetince hasta herhangi bir ağrı sızı hissetmez.

Üst göz kapağında kat çizgisinden kesi açılarak kas dokusundaki gevşeme giderilir. Alt göz kapağında kirpiklerin hemen altından açılan kesiden de bağ ve kas dokusu onarılır, fazla yağ miktarı ve deri alınır. Daha sonra özel dikişlerle kesi yeri, iz belirgin olmayacak biçimde kapatılırak operasyon bitirilir. Dikişlere hafif bir pansuman yapılır.

Göz kapagı
Göz Kapağı Estetiği Operasyonu Sonrası ve  Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

Ameliyattan hemen sonraki dönem çok hassastır.İlk 24 saat gözler kesinlikle ovuşturulmamalıdır. Pansumanlar 4-5 sonra plastık cerrah tarafından çıkarılır,dikişler ise 3 ile 7 günlük süreçte alınır.

İlk 48 saat gözü yoracak eylemlerden uzak durulmalıdır.

Dikişlerin alınmasından sonra morluk ve şişler giderek azalmaya ,hasta daha iyi hissetmeye ve bakmaya başlar .2-3 gün sonrasında ise televizyon seyredip dergi gazete okumaya başlayabilir.

Operasyondan 5 gün sonra banyo yapabilirsiniz.

Yine 5 gün araba kullanmaktan kaçınılmalı.5.günden sonra araba kullanırsanız sonrasında göz pomadını ihmal etmeyiniz.

Günaş ışınlarının direkt etkisinden korunmak için gözlük kullanmalı . Lens kullanıyorsa 1 haftadan sonra lensini takmaya başlayabilir.

Bayanlar bu 1 haftalık süreçte herhengi bir enfeksiyon riskine karşı makyaj yapmaktan kaçınmalıdırlar.

Ameliyatdan sonra bir hafta içerisinde normal yaşantınıza tamamen dönmüş olursunuz..
Detaylı bilgi ve randevu için ; 0850 840 67 62   0532 715 24 66 veya iletişim formu ile sorularınızı sorabilirsiniz…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek