Kaş Estetiği – Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma; Kaşlar ve gözler yüzümüze ifade veren en önemli etkenlerdir. Kaşlar çeşitli nedenlerden dolayı normal halinden daha da aşağı sarkabilir. Bunun sebeplerinden birkaçı, yaşlanma, kilo alıp verme, genetik özellikler denilebilir.

Kaşların zamanla aşağı doğru sarkması ile istemesek de yüze yansıyan bitkin, üzgün, yorgunmuş gibi ifadeler verebilir. Örnek verdiğimiz bu sebeplerin dışında bazı rahatsızlıklardan kaynaklanan sarkmalarda görülebilir. Mesela tümör, yüz felci veya bazı ameliyatlar sonrası görülen sarkmalar gibi. İleri safhalara ulaşmış bir sarkma ise hastanın görüşüne dahi engel oluşturabilmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatı, üst yüz germe ve orta yüz germe, alın germe ameliyatı ve göz kapağı ameliyatı ile aynı anda veya tek olarak da yapılabilir. Kaşlarda sarkma görülmüyor ise ya da düşüklük yok ise bu durumda alın germe ameliyatı çok daha uygun olacaktır. Kaşlarda sarkma yok ama dış kenarların kalkması isteniyor ise alın germe ameliyatına gerek duyulmaz. Sadece kaş kaldırma ameliyatı yapılacak ise anestezi veya sedasyon anestezi işlemi uygulanmaktadır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma ameliyatı kaşların arasında birkaç santimlik kesi ile dokular serbestleştirilir ve kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması şeklinde işlem yapılmaktadır. Ayrıca farklı malzemeler kullanılarak askılama ameliyatı da uygulanabilmektedir. Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında herhangi bir ağrı olmaz. Hasta normal hayatına ameliyattan hemen sonra dönebilmektedir. Ameliyat sonrası hemen hemen 5 gün süreyle alın ve göz çevresinde şişlikler görülebilir.

Ameliyatı, saçlı derinin içine girilerek uygulandığı için izlerin dışarıdan görülebilmesi mümkün değildir. Üst göz kapağı ameliyatı da yapılmışsa bu kesi içinden de kaş asma mümkün olabilmekte. Böyle bir durumda ise saçlı deri içine kesi yapmaya gerek kalmamaktadır. Kaş kaldırma ameliyatına uygun olup olmadığınıza doktorunuz karar vermektedir. Özellikle de orta yaş ve üzeri erkeklerin göz kapaklarındaki sarkmalar kaştan kaynaklı olduğu sanılabilmektedir.


Kaş Kaldırma Yöntemleri

  • Botoks Tekniği ile Kaş Kaldırma

Yaklaşık olarak 5 dakika gibi bir sürede sonuçlanan ve ağrı vermeyen bir teknik olan botoks tekniği, enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Burada yapılamaya çalışılan, düşük olan kaşların yüz şekline göre tekrardan yukarıya doğru kaldırmaktır. Göz kenarları ve alındaki kırışıkların giderilmesi ile daha dikkat çekici bir görüntü de elde edilebilir. Operasyon sonrası hafif kızarıklık ve şişlik oluşabilir. İşlem sonrası hasta hemen normal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

  • Ulterapi Kaş Kaldırma

Ulterapi yöntemi ameliyatsız kaş kaldırma da en iyi sonucu vermektedir. Bu uygulama sayesinde ameliyatsız ve yarasız beresiz 10 dakika gibi bir sürede kaş kaldırma işlemi yapılabilmektedir. Ulterapi cihazları ulthera, ultra skin ve doublodur. Ulterapi işleminde etki hemen görülse de yaklaşık 3 aylık bir sürede beklenen maksimum etkiye ulaşır.

  • Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Ameliyatsız kaş Estetiği, üzerinde özel dikensi çıkıntılara sahip iplikler aracılığı ile yapıldığından operasyon çok daha basitleşir. İşlem sonrasında pansuman bile gerekmemektedir. Ve bu uygulama da yüz bölgesinde herhangi bir iz kalmamaktadır. Fakat kaş kaldırma ameliyatı sonrası yaklaşık olarak 3 hafta gibi bir zaman alın bölgesine ağır makyaj veya masaj yapılmamalıdır. Operasyondan 3 gün sonra duş alabilirsiniz. Kaşlar arasında asimetri varsa 3 hafta içerisinde daha yüksek olan kaş indirilerek düzeltme sağlanır. Uzun vadede oluşmuş olan asimetrilerin düzeltmesi ise ek iplikler ile sağlanır.

Uygulama kısa sürede sonuçlandığı ve deri kesilmeden tamamlandığı için ‘ameliyatsız kaş kaldırma’ şeklide ifade edilmektedir. Herhangi bir iz kalmamaktadır çünkü işlem deri kesilmeden gerçekleştirilir. İpliklerin yerleştirileceği yerler belirlendikten sonra kaşlar üzerindeki bölgeye lokal anestezi uygulanır. Ve saçlı deri içine özel iğne ile batırılarak kaş içinden ucu dışarı çıkarılır.

İğnenin içine bu işlem için özel hazırlanmış iplik geçirilir ve iplik yerleştirildikten sonra iğne çıkartılır ve böylece iplik doku içinde kalmış olur. Bu aşamada iplik uçları henüz dışarıdadır. Kaşların ne kadar kaldırılacağı belirlendikten sonra ipliklerin uçları kesilerek tamamen doku içerisinde kalır. Ayrıca iplik üzerinde bulunan dikensi çıkıntılar yukarıya doğru kaldırılır ki kaş üzerindeki deri aşağı inmesin.


  • Ameliyatlı Kaş Kaldırma

Ameliyatlı kaş kaldırma da kaş askısı yöntemi, endoskopik veya klasik kaş kaldırma teknikleri uygulanır.

Kaş Askısı

Kaş askısı tekniğinde lokal anestezi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Saç çizgisinin ön sınırından açılmış olan küçük bir delik içinden geçirilen bir dikiş ile kaş istenilen pozisyonda asılabilmektedir. Bu teknikte en büyük handikap uzun süre kalıcı olmamasıdır. Kaşları bir müddet sonra eski yerine inmektedir. Bu sorunu çözmek için geliştirilmiş olan özel iplikçiler kullanılsa da mimik hareketlerinin kullanım durumuna göre kaşlar 6 ay ile 2 yıl gibi bir zaman içerisinde eski şekline geri dönmektedir.

  • Klasik Kaş Kaldırma Ameliyatı (Şakak Germe Ameliyatı)

Ameliyat şakak kısmından saçlı deri çıkartılarak bu bölgeyi germe işlemi ile yapılır. En büyük dezavantaj ise bu saçlı deri içerisinde yapılan uzun dikiş hatlarında zaman içerisinde genişleyerek saçsız adalar yaratmasıdır. Ve saçlı deride zaman içerisinde esneme olması ihtimalini göz önüne alırsak kaş kaldırmanın kalıcılığı da çok uzun sürmemektedir.

  • Endoskopik Kaş Kaldırma

Genel veya sedasyon ile lokal anestezi altında ameliyathane ortamında uygulanmaktadır. Şakak bölgesinde saçlı bölge içinden uygulanan birkaç santimlik kesi yapılarak bu bölgedeki dokuların serbestlenmesi sağlanır. Ve kaşlar istenilen şekilde yukarı asılabilir. Ameliyattan sonra bu bölgede şişlik ve morarma görülebilir. Bunun için doktorunuzun önerdiği bir ağrı kesici kullanılabilir. Dikişler ise yaklaşık 10 gün sonra alınmaktadır. Operasyondan sonraki süreçte kalıcı bir iz oluşmaz.

Kaş kaldırma ile kaşlarınız beklenilen ve istenilen pozisyona getirilebilir. Ve daha kalıcı sonuçlar elde edilir. Aynı zamanda göz kenarlarında kazayağı denilen kırışıkların ortadan kalkması, şakak bölgesinin daha gergin ve pürüzsüz olması ile yüzün şekillenmesinde avantaj sağlanacaktır.

  • Kaş Kaldırma Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Hem genel anestezi hem de lokal anestezi ile yapılabilir.

Yaklaşık 1 saat sürmektedir.Sterilize edilmiş bir ameliyat ortamında gerçekleştirilir.

Anestezi yapılacağı için hastanın ameliyattan önce kan tahlilleri alınır.

Hasta aynı gün içerisinde taburcu olur.

Ortalama 2-3 gün morluk ve şişlikler görülebilir.

3 gün sonra işinizin başına dönebilirsiniz.

 


Kaş Kaldırma Fiyatı

Yukarıda belirtilen çeşitli kaş  tekniklerinin kişiye uygulanmasında, kaşın genel durumu vb. durumlara göre değişmektedir. Yani genel olarak kaş kaldırma fiyatları kişiye uygulanacak tekniğe göre biçim kazanmaktadır.Sağlık kuruluşlarının internet üzerinden ameliyat fiyatlarını açıklaması durumunda, haksız rekabete meydan vermemek için sağlık bakanlığı tarafından fiyat yazılması bu yüzden yasaklanmıştır.Bu sebeple detaylı bilgi ve fiyat için operasyonun uygulanacağı merkez ile iletişime geçilmesinde fayda vardır.


Çağrı merkezi:0850 840 67 62-
Detaylı bilgi için: 0532 715 24 66 den ulaşabilirsiniz…

× Whatsapp Destek