Kulak Estetiği (Kepçe Kulak Ameliyatı)


*KEPÇE KULAK AMELİYATI*bayan-kepce-kulak-ameliyati-ethic-hair

Kepçe kulak, tıp da diğer bir adı otoplasti  problemi her insanda olmadığı gibi olan kişilerde de sağlık açısından bir sorun teşkil etmez. Tek dezavantajı sesin hangi yönden geldiğini anlamakta az da olsa bazen sorun yaşarlar.

Nedeni ise çoğu zaman genetik, çok nadir de olsa bebeklerin yan yatış sırasında kulaklarının dış kısımları içe doğru kıvrılmasından kaynaklanır. Tabi bu durumum 3-4 yaşında çocuklar için pek sorun olmaz fakat ne zaman okul yıllarına başladığı süreçte sorunlar giderek büyüyor ve bu durum çocuklarda psikolojilerinin bozulmasından tutun okul hayatında ki başarılarını dahi etkiler.

Tabi duruma gelmemek için anne ve babanın onayları doğrultusunda okul hayatına başlamadan önce kepçe kulak ameliyatını düşünmeleri çocukları için iyi olacaktır. Kepçe kulak operasyonunda kişi eğer çocukluk çağında ise operasyonda mutlaka tahlillerin iyi çıkması sonucunda genel anestezi altında yapılmalıdır, nedeni operasyon sırasında çocukların  huzursuz bir davranış sergilemeleri hekimlerin işlerini rahat yapılarını engelleyecek olmalarıdır.

 

Ethic HairKEPÇE KULAK AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Kişi eğer çocukluk çağında ise genel, kişi yetişkinse kendi isteği doğrultuda lokal anestezi uygulanır. Operasyon lokal ise kulak arkasına anestezi doktoru tarandın yapılır. Kulak arkasından kesi uygulanarak kıkırdakları görüp ona göre şekil verilir birinci sınıf malzemeler ile kişi gelecek pozisyonunu rahat bir şekilde alır. Kepçe kulak ameliyatında yapılan rafineler ve doktorunuzun tekniği sayesinde doğal bir ölçüde hastanın istediği sonuç verilerek artık normal kulaklara sahip olur. Kulak arkasında dikiş mutlaka kendinden eriyen malzemeyle ve gizli bir şekilde uygunsa kişi operasyon sonrasında kendini garipsemez. Bu işlemden sonra hastanın tekrar gelip dikiş aldırma problemi de yaşamamış olur. Operasyon 1- 1.5 saat sürebilir.

 

KEPÇE KULAK AMELİYATINDA İZ KALIR MI?

Operasyon sonrası bir kaç gün saç bandı takılır ve ilk kontrolünüzde çıkarılır. Bu esnada kulaklarınızı hafif kızarık ya da pembemsi bir şekilde görmeniz gayet normal.

Ameliyat sonrasında ödemler oluştuğu için 1 hafta sonrasında kesinlikle ödemleri atmış olursunuz.

 

NORMAL YAŞAMA DÖNME SÜRECİetik SAÇ

Operasyondan sonra bandajınız 48 saat takılı kalır. 48 saat sonrasında bandajlarınız kontrollü bir şekilde çıkarılır. Tabi açık konuşmak gerekirse bu saç bandajları kişi eğer erkekse kendisini maalesef bu durumdan yadırgar, fakat bayan ise bu operasyonu gizli tutabilirler çünkü bu bandaj normal bayanların saçlarına taktığı bandaj tipidir. Bandajlar çıkarıldıktan sonra kişi kendini mutlaka darbelerden ve çarpmalardan koruması gerekir. Bu süreç 12 haftayı bulduğunda kişi kulaklarıyla oynayabilir

Çarpmalar da bir sorun teşkil etmez. Eğer özen gösterilmediği sürece atılan dikişlerin açılmasına yırtılmasına neden olur. Böylesi durumlarda mutlaka hekiminizden tekrar randevu alınması gerekir.

Ve işlem tekrar edilebilir.

 

KEPÇE KULAK AMELİYAT FİYATLARI

 

Fiyatları konusunda uygulanacak anestezinin ve kişinin yaşı çok önemlidir.

Bu konu ile ilgili ve aklınıza takılan bütün soruları yetkili ekibimize sorabilir (0532 715 24 66)danışabilirsiniz.

 

× Whatsapp Destek